Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Piroman podpalił zakład tapicerski w Łubnicach

Piroman podpalił zakład tapicerski w Łubnicach

piromanPolicjanci z KPP w Wieruszowie ustalają, czy sprawcą pożaru w zakładzie tapicerskim w Łubnicach, który spowodował ponad 300 tysięcy złotych strat, był 33-letni piroman. W minioną sobotę ogień strawił tam znaczną część zakładu. Pożar hali gasiło osiem zastępów straży pożarnej.

 

Stało się to w sobotę 12 bm. przed południem. Oto jak mówił o tym zdarzeniu w Radiu Ziemi Wieluńskiej rzecznik prasowy wieruszowskiej policji, Damian Pawlak:
- Kryminalni, dzięki współpracy z kierownictwem tego zakładu na miejscu pożaru oraz dzięki wnikliwej analizie zgromadzonych wcześniej informacji, zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie hali. Jak się okazało, piroman nie dość, że jest pracownikiem tego zakładu, to chwilę później brał udział w akcji gaśniczej płonącego obiektu. Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie i już usłyszał zarzut w tej sprawie. Podejrzany przyznał się do podłożenia ognia w swoim zakładzie pracy. Policjantom wyjaśnił, że „lubi patrzeć, jak się pali”. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Podejrzany oczekuje na decyzję sądu w kwestii tymczasowego aresztowania. Wieruszowscy śledczy ustalają, czy 33-latek ma jakiś związek z innymi, wcześniejszymi pożarami w powiecie wieruszowskim. Mężczyzna w przeszłości był już notowany w policyjnych kartotekach za inne przestępstwa. Policjanci ustalają w śledztwie dokładne okoliczności pożaru zakładu w Łubnicach. Czynności są nadzorowane i prowadzone przez wieluńską prokuraturę.

(opr. KJB)

Foto: RZW.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u