Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności INSPIROWANE KAMIENIEM - PŁYTKI Z TUBĄDZINA NA AMERYKAŃSKICH TARGACH COVERINGS 2019

INSPIROWANE KAMIENIEM - PŁYTKI Z TUBĄDZINA NA AMERYKAŃSKICH TARGACH COVERINGS 2019

Tubdzin2naCoverings2019Ceramika Tubądzin z powodzeniem zaprezentowała swoje produkty na targach Coverings 2019. Hitem okazały się kolekcje inspirowane naturalnym kamieniem oraz satynowe wykończenia. Zainteresowanie wzbudziła także kolekcja Doroty Koziara. To ze względu na połączenie wyjątkowego designu z najwyższą jakością wykonania.

 

9-12 kwietnia odbyły się targi płytek ceramiki i kamienia naturalnego, jednej z najstarszych i najważniejszych imprez w branży wykończeniowej w USA. Grupa Tubądzin zaprezentował na nich najnowsze kolekcje: Cielo e Terra Doroty Koziara, kreacje Macieja Zienia (Grey Pulpis, Specchio Carrara, Amber Vein i Black Pulpis), kolekcje marki Tubądzin (m.in. House of Tones) oraz MONOLITH (m.in. Persian Tale). Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin tak podsumowuje udział firmy w targach:
- Mogę, bez zbędnej skromności, powiedzieć, że klientów amerykańskich targów zachwyciły nasze najnowsze kolekcje płytek imitujących kamień. Ogromne wrażenie na gościach naszego stoiska zrobiła głębia naszego poleru, który przez swą jakość jest nieporównywalny do produktów konkurencji. Niemałą popularnością cieszyło się novum w naszej ofercie, czyli płytki o wykończeniu satynowym. Powierzchnię płytki poleruje się nową, zaawansowaną techniką, która powoduje, że jest ona „aksamitna” i bardzo delikatna w dotyku. W zależności od kąta padania światła produkt wykazuje różny stopień matowości bądź wypolerowania, zapewnia to zupełnie nowe wrażenia estetyczne i pozwala stworzyć prawdziwie unikalną aranżację. Od czasu wprowadzenia go wiemy jak wielkim powodzeniem się cieszy, jednak obecność na targach Coverings upewniła nas, że kierunek w którym idziemy zgodny jest nie tylko z europejskimi trendami, ale wpisuje się także w potrzeby inwestorów amerykańskich, z którymi nawiązaliśmy wiele cennych kontaktów. Dlatego w przyszłym roku również planujemy pokazać naszą ofertę w Orlando, podczas kolejnej edycji targów.
Stoisko Grupy Tubądzin odwiedzali przeze wszystkim przedstawiciele branży, impreza stawia bowiem na kontakty biznesowe swoich wystawców, oferując im panele, spotkania z ekspertami, prezentację nowości produktowych. Amerykańscy inwestorzy poszukiwali głównie płytek imitujących naturalne materiały, dlatego „kamienne” kolekcje autorstwa Macieja Zienia cieszyły się wielkim zainteresowaniem.
W trendach na 2019 r. w amerykańskiej branży płytek ceramicznych wielki format dopiero rozpoczyna karierę. Amerykanie przyzwyczajeni są do zdecydowanie mniejszych rozmiarowo płytek, dlatego wiele czasu spędzili na rozmowach z przedstawicielami firmy o tym gdzie i dlaczego warto kłaść płytki 120 x 240 cm. Kolekcja Doroty Koziara, inspirowana kolorami Polski, także spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Pastelowe, ciepłe, pudrowe barwy bardzo często goszczą w amerykańskich domach, a wiele możliwości łączenia płyt w tej kolekcji – zarówno jeśli chodzi o dostępne wymiary, jak i 10 odcieni kolorystycznych, zostało docenione przez amerykańskich projektantów odwiedzających stoisko. Przede wszystkim jednak połączenie światowej klasy designu Doroty Koziara z technologią barwienia w masie i doskonałymi parametrami technicznymi wzbudziły entuzjazm branży zza oceanu.
13 kwietnia, po zakończeniu targów, przedstawiciel Grupy Tubądzin wziął udział w unikatowym biegu The Great Inflatable Race. To wyścig, przez ogromne, dmuchane przeszkody i pierwsza tego typu impreza sportowa na świecie, która powstała w 2012 r. (więcej: www.thegreatinflatablerace.com). Jej organizatorzy wspierają organizacje G.Club USA, fundację promującą aktywność fizyczną, zaangażowanie młodzieży w gimnastykę artystyczna i akrobatykę oraz edukację prozdrowotną. Targi Coverings 2019. The Global Tiles and Stone Experience w Orlando na Florydzie są czterodniowym doświadczeniem związanym z najnowszymi trendami, inspiracjami, edukacją oraz networkingiem branży płytek ceramicznych i kamienia naturalnego z całego świata. Na targach wystawia się ok. 1100 firm, a odwiedza je rocznie ponad 26 tysięcy zwiedzających – profesjonalistów oraz inwestorów.

Agata Grenda
Rzeczniczka Prasowa Grupy Tubądzin

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u