Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjanci zdążyli uratować kierowcę, który doznał udaru

Policjanci zdążyli uratować kierowcę, który doznał udaru

policja2Policjanci z Wrocławia, Zduńskiej Woli i Łasku wspólnie zajęli się sprawą zaginięcia mieszkańca jednej z podwrocławskich miejscowości. Skuteczne działania prewencyjne i operacyjne pozwoliły dotrzeć na czas do mężczyzny potrzebującego pomocy. 55-latek siedział w swoim samochodzie na jednym z parkingów przy drodze S8, na węźle niedaleko Zduńskiej Woli. W związku z podejrzeniem udaru, szybko została mu udzielona pomoc medyczna i trafił pod opiekę lekarzy. Działania te zakończyły się pozytywnie, dzięki dobrej współpracy pomiędzy policjantami z różnych części kraju. W zaledwie kilka godzin udało się odnaleźć ciężko chorego mężczyznę i uratować mu życie!

 

Do komisariatu na wrocławskich Krzykach zgłosił się mieszkaniec gminy Żórawina, który poinformował, że nie może skontaktować się ze swoim ojcem. 55-latek wieczorem dnia poprzedniego, wyruszył swoim samochodem z Radomia, gdzie wcześniej odwiedzał rodzinę. Do domu miał przyjechać najpóźniej następnego dnia rano. Niestety, nie zjawił się, a kontakt z mężczyzną się urwał. Taka sytuacja nigdy wcześniej nie miała miejsca, co jeszcze bardziej martwiło zgłaszającego. Kiedy nastał wieczór, a syn nadal nie mógł dodzwonić się do ojca uznał, że musi poszukać pomocy. Tym bardziej, że nieobecność mężczyzny mogła być spowodowana chorobą, na którą cierpiał. Syn pojechał do komisariatu przy ul. Ślężnej, gdzie natychmiast przyjęto zgłoszenie o zaginięciu i rozpoczęto działania poszukiwawcze.
Funkcjonariusze pionu kryminalnego błyskawicznie przeprowadzili szereg czynności operacyjnych, zmierzających do ustalenia miejsca pobytu zaginionego. M.in. dzięki ustaleniu, gdzie ostatnio logował się przez telefon. Dzięki bezzwłocznemu działaniu, policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa na terenie województwa łódzkiego. Poinformowano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli i Komendy Powiatowej Policji w Łasku, którzy na jednym z parkingów przy trasie S8 odnaleźli pojazd, którym poruszał się ojciec zgłaszającego.
55-letni mężczyzna był w samochodzie i potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Wiele wskazuje na to, że doznał udaru. Wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowanym mężczyzną. Szybkie odnalezienie 55-latka i prawdopodobnie uratowanie mu życia, było możliwe dzięki natychmiastowym działaniom podjętym zarówno przez funkcjonariuszy z Wrocławia jak i policjantów z województwa łódzkiego. Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie możemy nawiązać kontaktu z członkami swojej rodziny, czy też wiemy, że komuś dzieje się krzywda, nie czekajmy, tylko zgłośmy się do najbliższej jednostki Policji. Niejednokrotnie w tego typu sytuacjach olbrzymią rolę odgrywa czas.

KMP Wrocław, sierż. Krzysztof Marcjan

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyA może by tak wyjechać w Bieszczady...?

Egzamin wstępny na studia - kierunek nauki polityczne. Doktor rozmawia z kandydatką:
- Co Pani wiadomo na temat programu ekonomicznego dla Polski, realizowanego przez rząd premiera Morawieckiego?
Dziewczyna milczy.
- No to może Pani wie coś o założeniach polityki społecznej rządu?
Dziewczyna nadal milczy.
- A wie Pani chociaż kto jest Jarosław Kaczyński ?
Dziewczyna milczy i milczy.
Doktor myśli; może jest niemową? Jednak po chwili pyta:
- A skąd Pani pochodzi?
- Z Bieszczad, Panie doktorze.
Doktor zamyślił się głęboko, podszedł do okna, wyjrzał na ulicę, chwilę się zastanowił i powiedział samo do siebie:
- Kurcze..., może by tak wszystko rzucić i wyjechać w te Bieszczady?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u