Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ośrodek rekreacyjny w Sieradzu - Męce będzie przebudowany

Ośrodek rekreacyjny w Sieradzu - Męce będzie przebudowany

Rudtrowe_1280x800Jest już wstępny projekt przebudowy ośrodka wypoczynkowego MOSiR w Sieradzu-Męce. Po konsultacjach z inwestorem ostateczny projekt ma być gotowy do końca czerwca – zapowiada twórca tej koncepcji. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

 

Jak nas informuje Michał Sitarek z Referatu Promocji UM w Sieradzu, wartość przebudowy i doposażenia bazy noclegowej oraz zaplecza gastronomicznego szacowana jest na ponad 4,5 miliona złotych, z czego ponad 3 miliony to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania VI.2.1 „Rozwój gospodarki turystycznej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Najważniejszym celem projektu jest wykorzystanie walorów przyrodniczych Sieradza i obszaru Aktywnej Doliny Rzeki Warty do rozwoju gospodarki turystycznej. We wniosku o dofinansowanie, jak i zaproponowanym przez projektanta planie znajduje się m.in.: czternaście nowoczesnych domków i kryty basen.
- To jest pewna forma koncepcyjna, która podlega uzgodnieniom wielostronnym, w tym z inwestorem. Ostateczny projekt może się jeszcze różnić od przedstawionego – zaznacza projektantka, Jolanta Włodarczyk z Biura Projektowego Moderna.
Przy ścieżkach pojawią się niskie słupki z oświetleniem oraz lampy oświetlające plac zabaw, basen i siłownie. Projekt zakłada modernizację zaplecza sanitarno-higienicznego oraz wyposażenie terenu w media. Wyczyszczone i uporządkowane zostaną pobliskie stawy, powstanie mostek, sauna, ruska bania. Wyremontowane zostanie boisko oraz plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Turyści będą mogli przyjechać do ośrodka z własnymi przyczepami, przewidziano bowiem miejsca do karawaningu.
- Jeśli pogoda na to pozwoli, chcielibyśmy by budowa ośrodka ruszyła jeszcze w tym roku. To duży projekt, dlatego zakończenie planowane jest pod koniec przyszłego roku. Wierzę, że nasze oczekiwanie będzie wynagrodzone i sieradzanie, a także turyści spoza naszego regionu otrzymają atrakcyjna ofertę wypoczynkową – mówi Prezydent Sieradza Paweł Osiewała. Efektem realizacji projektu będzie poprawa atrakcyjności turystycznej Sieradza i obszaru Aktywnej Doliny Rzeki Warty.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u