Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ośrodek rekreacyjny w Sieradzu - Męce będzie przebudowany

Ośrodek rekreacyjny w Sieradzu - Męce będzie przebudowany

Rudtrowe_1280x800Jest już wstępny projekt przebudowy ośrodka wypoczynkowego MOSiR w Sieradzu-Męce. Po konsultacjach z inwestorem ostateczny projekt ma być gotowy do końca czerwca – zapowiada twórca tej koncepcji. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

 

Jak nas informuje Michał Sitarek z Referatu Promocji UM w Sieradzu, wartość przebudowy i doposażenia bazy noclegowej oraz zaplecza gastronomicznego szacowana jest na ponad 4,5 miliona złotych, z czego ponad 3 miliony to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania VI.2.1 „Rozwój gospodarki turystycznej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Najważniejszym celem projektu jest wykorzystanie walorów przyrodniczych Sieradza i obszaru Aktywnej Doliny Rzeki Warty do rozwoju gospodarki turystycznej. We wniosku o dofinansowanie, jak i zaproponowanym przez projektanta planie znajduje się m.in.: czternaście nowoczesnych domków i kryty basen.
- To jest pewna forma koncepcyjna, która podlega uzgodnieniom wielostronnym, w tym z inwestorem. Ostateczny projekt może się jeszcze różnić od przedstawionego – zaznacza projektantka, Jolanta Włodarczyk z Biura Projektowego Moderna.
Przy ścieżkach pojawią się niskie słupki z oświetleniem oraz lampy oświetlające plac zabaw, basen i siłownie. Projekt zakłada modernizację zaplecza sanitarno-higienicznego oraz wyposażenie terenu w media. Wyczyszczone i uporządkowane zostaną pobliskie stawy, powstanie mostek, sauna, ruska bania. Wyremontowane zostanie boisko oraz plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Turyści będą mogli przyjechać do ośrodka z własnymi przyczepami, przewidziano bowiem miejsca do karawaningu.
- Jeśli pogoda na to pozwoli, chcielibyśmy by budowa ośrodka ruszyła jeszcze w tym roku. To duży projekt, dlatego zakończenie planowane jest pod koniec przyszłego roku. Wierzę, że nasze oczekiwanie będzie wynagrodzone i sieradzanie, a także turyści spoza naszego regionu otrzymają atrakcyjna ofertę wypoczynkową – mówi Prezydent Sieradza Paweł Osiewała. Efektem realizacji projektu będzie poprawa atrakcyjności turystycznej Sieradza i obszaru Aktywnej Doliny Rzeki Warty.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u