Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Miasteczko Złotnickiego po raz szósty

Miasteczko Złotnickiego po raz szósty

Miasteczko_2019Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli zaprasza w najbliższą niedzielę 16 czerwca do udziału w szóstej edycji Miasteczka Złotnickiego, tradycyjne przygotowanego TPZW przy współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Zduńskiej Woli.

 

Ulica Złotnickiego w Zduńskiej Woli od godz. 10 zmieni się w świat z czasów naszych przodków. Nie zabraknie stoisk wystawienniczo-edukacyjnych promujących zawody rzemieślnicze. Odbędą się pokazy zawodów, między innymi: krawca, piekarza, wikliniarza, fryzjera, cieśli. Pojawią się także dwa warsztaty tkackie i pracowania fotografa z początku XX wieku.
Muzeum Papieru i Druku z Łodzi będzie prowadzić warsztaty czerpania papieru. Można będzie przejechać się powozem konnym oraz wybić pamiątkową monetę. Cech Rzemiosł Różnych przygotuje ekspozycję historycznych zduńskowolskich sztandarów cechowych. Dla odwiedzających będzie czynne bezpłatnie Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Nie zabraknie również niespodzianek, jak epizod historyczny. Partnerem regionalnym imprezy jest Promuje Łódzkie.
Szósta edycja „Miasteczka Złotnickiego” nie odbyłaby się bez wsparcia Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Stowarzyszenia Złoty Krzyż, Muzeum Papieru i Druku w Łodzi, Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia, Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli i miejscowej redakcji „Dziennika Łódzkiego”. Imprezę dofinansował Zarząd Województwa Łódzkiego, Urząd Miasta Zduńska Wola i Powiat Zduńskowolski. Wydarzenie będzie przebiegać pod patronatem: Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, Prezydenta Zduńskiej Woli Konrada Pokory i Starosty Zduńskowolskiego Hanny Iwaniuk.

Jarosław Stulczewski
Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u