Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Miasteczko Złotnickiego po raz szósty

Miasteczko Złotnickiego po raz szósty

Miasteczko_2019Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli zaprasza w najbliższą niedzielę 16 czerwca do udziału w szóstej edycji Miasteczka Złotnickiego, tradycyjne przygotowanego TPZW przy współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Zduńskiej Woli.

 

Ulica Złotnickiego w Zduńskiej Woli od godz. 10 zmieni się w świat z czasów naszych przodków. Nie zabraknie stoisk wystawienniczo-edukacyjnych promujących zawody rzemieślnicze. Odbędą się pokazy zawodów, między innymi: krawca, piekarza, wikliniarza, fryzjera, cieśli. Pojawią się także dwa warsztaty tkackie i pracowania fotografa z początku XX wieku.
Muzeum Papieru i Druku z Łodzi będzie prowadzić warsztaty czerpania papieru. Można będzie przejechać się powozem konnym oraz wybić pamiątkową monetę. Cech Rzemiosł Różnych przygotuje ekspozycję historycznych zduńskowolskich sztandarów cechowych. Dla odwiedzających będzie czynne bezpłatnie Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Nie zabraknie również niespodzianek, jak epizod historyczny. Partnerem regionalnym imprezy jest Promuje Łódzkie.
Szósta edycja „Miasteczka Złotnickiego” nie odbyłaby się bez wsparcia Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Stowarzyszenia Złoty Krzyż, Muzeum Papieru i Druku w Łodzi, Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia, Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli i miejscowej redakcji „Dziennika Łódzkiego”. Imprezę dofinansował Zarząd Województwa Łódzkiego, Urząd Miasta Zduńska Wola i Powiat Zduńskowolski. Wydarzenie będzie przebiegać pod patronatem: Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, Prezydenta Zduńskiej Woli Konrada Pokory i Starosty Zduńskowolskiego Hanny Iwaniuk.

Jarosław Stulczewski
Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u