Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Porozumienia na dofinansowanie sportu dzieci i młodzieży

Porozumienia na dofinansowanie sportu dzieci i młodzieży

promuje-lodzkieNa sportowo - bez smartfona, czyli młodzieżowe kluby sportowe z powiatów łaskiego i wieruszowskiego ze wsparciem finansowym. Cztery kluby sportowe: Młodzieżowy Uczniowski Klub Sportowy Widawa, Klub Sportowy „Złoczewia” Złoczew oraz Uczniowski Klub Sportowy „GALGAZ” w Galewicach i Wieruszowski Klub Sportowy „Prosna” otrzymały wsparcie finansowe na łączną kwotę niemal 40 tys. zł. Jest to dofinansowanie w ramach zadania „Program rozwoju sportu młodzieżowego w środowisku wiejskim i małomiasteczkowym”.

Przy zawarciu umów samorząd województwa reprezentowała Iwona Koperska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Radosław Marzec dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki i jego zastępca Sławomir Piętakiewicz. Pieniądze z „Programu rozwoju sportu młodzieżowego w środowisku wiejskim i małomiasteczkowym” kierowane są bezpośrednio do klubów sportowych. To nowe rozwiązanie wprowadzone w tym roku, przez obecny Zarząd Województwa. Podstawowym celem programu jest pomoc klubom sportowym (działającym w formie stowarzyszenia), także uczniowskim prowadzącym szkolenie i współzawodnictwo sportowe na terenach wiejskich i małych miast dla młodzieży uzdolnionej sportowo. Dotyczy to młodzieży w kategoriach wiekowych zgodnych z Systemem Sportu Młodzieżowego, czyli: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec. Wsparciem finansowym objęto 26 projektów na ogólną kwotę 245 000, 00 zł. Średnia wartość projektu wynosi około 10 000,00 zł.
Dzisiaj podpisane umowy dotyczą realizacji projektów:
- Trening czyni mistrza (Uczniowski Klub Sportowy „GALGAZ” w Galewicach)
- Organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży (Wieruszowski Klub Sportowy „Prosna”)
- Prowadzenie szklenia sportowego młodzieży rocznik 2006 i młodsi w dyscyplinie sportu piłka nożna (Młodzieżowy Uczniowski Klub Sportowy Widawa)
- Na sportowo- bez smartfona (Klub Sportowy „Złoczewia” Złoczew).
34 proc. polskich organizacji pozarządowych działa na wsiach i miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. Organizacje sportowe stanowią tam dominującą branżę sektora pozarządowego. Z takich lokalnych niewielkich klubów w województwie łódzkim wywodzi się wielu wybitnych sportowców: Mariusz Wlazły-jeden z najlepszych siatkarzy świata karierę zaczynał w WKS-ie Wieluń, Zbigniew Bródka z UKS Błyskawica Domaniewice, czy wielokrotna mistrzyni Polski, olimpijka Bogumiła Matusiak z LKS Pawlikowiczanka.

Wojciech Janczyk
Rzecznik Prasowy Sejmiku Województwa Łódzkiego

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u