Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jechał pijany bez prawa jazdy, które wcześniej stracił za... jazdę po alkoholu!

Jechał pijany bez prawa jazdy, które wcześniej stracił za... jazdę po alkoholu!

265-100984Alkohol uzależnia także i w taki sposób... Policjanci wieruszowskiej „drogówki” zatrzymali wczoraj do kontroli Apla Astrę, której kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jak się również okazało, mężczyzna kierował autem w warunkach sądowego zakazu. A za takie podwójne przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Było tuż przed godziną 19 na ulicy Warszawskiej w Wieruszowie policjanci zatrzymali do kontroli Opla Astrę. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 28 – letni mieszkaniec gminy Galewice miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mało tego, 28 – latek już wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie samochodem na tak zwanym „podwójnym gazie” i tym razem kierował samochodem w warunkach zakazu sądowego.
Jak informuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie, policjanci z tej komendy cyklicznie prowadzą działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez eliminowanie nietrzeźwych użytkowników dróg. W trakcie kontroli pojazdów, funkcjonariusze informują kierowców o odpowiedzialności prawnej za kierowanie pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”i zagrożeń z tym związanych.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZ domu do przedszkola

Wychowawczyni w przedszkolu, podczas rutynowego, okresowego zebrania, zwraca się do rodziców:
- Szanowni Państwo, ja nie wnikam, co Państwo robią w weekend. Ale coś w tym jest, że w poniedziałek wszystkie dzieci stukają się kubeczkami z mlekiem...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u