Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Koronawirus w powiecie poddębickim. Jeden zakażony

Koronawirus w powiecie poddębickim. Jeden zakażony

mzdrowiaWedług najnowszego raportu Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poddębicach, do 24 marca na godz. 13 na terenie powiatu poddębickiego nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Zagrożenie koronawirusem to temat numer jeden we wszystkich mediach. Według najnowszych informacji liczba osób zakażonych w Łódzkiem wzrosła do 129 osób, co plasuje województwo na niechlubnym drugim miejscu w skali ogólnokrajowej. Z oczywistych względów mieszkańcy powiatu ciekawi są, jak przedstawia się sytuacja na rodzimym terenie. Na chwilę obecną najwięcej przypadków odnotowano w Łodzi, drugi pod tym względem jest powiat zgierski. W przypadku powiatu poddębickiego dane na bieżąco zamieszcza na swojej stronie Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poddębicach. Według danych z wtorku mimo 1 przypadku potwierdzonego, nie ma więcej osób hospitalizowanych, kwarantanną objęte są 49 osoby, a nadzorem epidemiologicznym objęto 181 osób.
Zarejestrowano niewielki spadek liczby osób objętych nadzorem w stosunku do poniedziałku 23 bm., należy jednak pamiętać, że sytuacja zmienia się dynamicznie, a osób zakażonych bez objawów może być znacznie więcej. Zainteresowanych odsyłamy na stronę http://www.pis.lodz.pl/poddebice/ gdzie raporty są aktualizowane codziennie, w oparciu o najnowsze dane.
Choć informacje dotyczące powiatu poddębickiego napawają względnym optymizmem, w dalszym ciągu sanepid apeluje o zachowanie czujności i zastosowanie się do zaleceń dotyczących społecznej kwarantanny. Tylko opowiedziana postawa pozwoli zmniejszyć ryzyko zachorowania. Częste mycie rąk i unikanie skupisk to jak na razie jedyne, potwierdzone i skuteczne metody hamujące rozprzestrzenianie się postępującej epidemii.

Opr. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u