Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ,,Bestia z Wieruszowa", gwałciciel 3-letniego Nikosia znów stanie przed sądem. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro złożył wniosek o kasację obecnego wyroku

,,Bestia z Wieruszowa", gwałciciel 3-letniego Nikosia znów stanie przed sądem. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro złożył wniosek o kasację obecnego wyroku

zgwalcil-i-zabil-3-letniego-nikosia_28372336Powraca głośna, bulwersująca opinię publiczną sprawa Steve'a S., który we wrześniu 2017 roku doprowadził do śmierci 3-letniego Nikodema z Wieruszowa. Prokuratura oskarżyła w tej sprawie Steva V., posiadającego portugalskie i kanadyjskie obywatelstwo. Według prokuratury mężczyzna przez co najmniej tydzień znęcał się nad chłopcem, którym miał opiekować się pod nieobecność jego matki, z którą zamieszkał w Wieruszowie. Dopuścił się także, jak wykazała potem autopsja i sekcja zwłok, gwałtu na chłopczyku.

 

Dziecko w wyniku licznych obrażeń zmarło 30 września 2017 w szpitalu w Łodzi. Miało m.in. dużego krwiaka na czole, guzy na główce. Obrażenia, w tym ślady pobicia pochodziły z różnych okresów, a to może świadczyć o tym, że Steve V. znęcał się nad dzieckiem swojej partnerki wielokrotnie, a na pewno co najmniej między 26 a 29 września 2017 roku, kiedy to tego ostatniego dnia matka po powrocie do domu zauważyła na ciele malca liczne ślady sine, które odbierała jako wylewy krwotoczne, upewniona w tym zresztą po wizycie u lekarza.
Medycy z Wieruszowa początkowo zbagatelizowali te ślady. Chłopcem zajęli się dopiero, kiedy po powrocie z przychodni trzylatek zasłabł w objęciach mamy i dostał drgawek. W Wieruszowie nie widziano dla niego ratunku. Został natychmiast przetransportowany do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie następnej doby zmarł. Steve V. w żadnym momencie prowadzonego postępowania śledczego, ani też przed sądem nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. - Kara stu tysięcy złotych zadośćuczynienia i piętnaście lat więzienia dla Steve'a V. za zgwałcenie i śmiertelne pobicie 3-letniego chłopca jest rażąca łagodna - uznał Zbigniew Ziobro, Prokurator Generalny w skardze kasacyjnej do Sądu Najwyższego, o której poinformowała Prokuratura Krajowa. Prokurator w kasacji domaga się surowszej kary. - Nie ma mojej zgody na tak niski wyrok za bestialską zbrodnię na bezbronnym i niewinnym dziecku - podkreślał we wtorek 26 bm.
Przypomnijmy, że w lutym 2019 roku Sąd Okręgowy w Sieradzu skazał Steve'a V. na 25 lat więzienia. Od tego wyroku apelację złożyły obie strony: obrońca i prokurator ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10994-obroca-qbestii-z-wieruszowaq-chce-obnienia-kary-prokurator-domaga-si-doywocia-za-gwat-i-zabojstwo-3-latka). Prokuratura domagała się wówczas kary dożywotniego pozbawienia wolności, a obrońca jej zmniejszenia. W lutym 2020 roku Sąd Apelacyjny w Łodzi, uchylił wyrok sadu I instancji i złagodził karę do 15 lat więzienia oraz zobowiązał Steve'a V. do zapłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia dla matki zmarłego dziecka. Teraz wszystko wskazuje na to, że sprawa znów trafi na wokandę. Tym razem w Sądzie Najwyższym. Kasację do Sądu Najwyższego skierował Prokurator Generalny. Wniesiono w niej uchylenie części orzeczenia łódzkiego sądu i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania.
- W kasacji wskazano, że sąd apelacyjny nie dokonał oceny zachowania oskarżonego z perspektywy wszystkich dyrektyw sądowego wymiaru kary, nadając przy tym nadmiernie znaczenia jego zachowaniu po popełnionej zbrodni. "Sąd uznał bowiem za okoliczność łagodzącą to, że po popełnionej zbrodni sprawca telefonicznie powiadomił matkę dziecka o złym stanie zdrowia chłopca, a także towarzyszył jej w szpitalu, do którego przewiezione zostało dziecko będące w stanie krytycznym. Tym samym sąd umniejszył w sposób nieuzasadniony znaczenie przesłanek związanych z czynem i osobą samego sprawcy, które wskazywały na celowość wymierzenia mu kary 25 lat pozbawienia wolności" - informuje Prokuratura Krajowa.

O tym bestialskim postępowaniu 25-letniego wówczas obcokrajowca wobec chłopca, które doprowadziło do jego śmierci pisaliśmy już wielokrotnie na łamach siewie.tv:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7326-areszt-dla-portugalczyka-winnego-mierci-nikosia-z-wieruszowa-nowe-fakty-o-oprawcy-uczy-angielskiego-dzieci
https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7721-areszt-dla-gwaciciela-i-zabojcy-trzylatka-z-wieruszowa-przeduony-o-trzy-miesice
http://www.siewie.tv/wideo/reportaze/7322-morderca-3-latka-z-wieruszowa-aresztowany
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7321-oprawca-pobitego-i-zgwaconego-3-latka-z-wieruszowa-usysza-zarzuty
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8381-ledztwo-dotyczce-gwatu-i-zabojstwa-3-letniego-nikosia-z-wieruszowa-zakoczone

(opr. KaMiS)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u