Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W gminie Sokolniki autobus zderzył się z ciężarówką

W gminie Sokolniki autobus zderzył się z ciężarówką

265-156470Policjanci z komendy powiatowej w Wieruszowie wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem autobusu oraz pojazdu ciężarowego. Do kolizji doszło na drodze wojewódzkiej W 482 w miejscowości Siedliska w gminie Sokolniki. Do szpitali zostało przewiezionych pięcioro dzieci. Po diagnostyce wszystkie zostały zwolnione do domów.

 

30 września przed godziną 15 policjanci odebrali zgłoszenie o zderzeniu autobusu i ciężarówki. Sytuacja miała miejsce we wsi Siedliska, na drodze wojewódzkiej 482. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów ruchu drogowego, którzy we wstępnej fazie akcji ratunkowej zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wspólnie ze służbą medyczną oraz strażakami udzielali pomocy osobom poszkodowanym.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 25 letni kierowca samochodu ciężarowego marki Scania wraz z przyczepą, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego ciągniętą przyczepą typu kontener, uderzył w tył autobusu. Autobus skrecał na skrzyżowaniu lewo. W wyniku tego uderzenia lekkich obrażeń doznała piątka dzieci, które trafiły pod opiekę lekarzy do szpitali w Sieradzu i w Wieluniu. Po wykonaniu badań, okazało się, że żadna z osób nie odniosła poważnych obrażeń ciała i wszystkie po wykonaniu badań zostały zwolnione do domu. Kierowcy z obu pojazdów byli trzeźwi. Autobusem w momencie zdarzenia podróżowało 20 dzieci. Były to dzieci głównie ze szkoły podstawowej w Pichlicach wraz z opiekunem. Natomiast kierowca ciężarowej Scanii podróżował sam.
Przypominamy, że kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Pamiętajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób.

kom. Kamil Ostrycharz
KPP w Wieruszowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak wrócą nasi piłkarze z Kataru?

Niewiarygodne! Nasi piłkarze polecieli na mistrzostwa świata chronieni przez samoloty F-16.
To już wielki sukces.
A jak wrócą? MiG-iem!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u