Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wyborcza niedziela przed nami! PiS w Zduńskiej Woli podzielony! Niedźwiecki ma poparcie Kolędy i szefostwa PiS? Za Hanną Iwaniuk - Krześnicki! Florczak i 3P nie popierają Niedźwieckiego!

Wyborcza niedziela przed nami! PiS w Zduńskiej Woli podzielony! Niedźwiecki ma poparcie Kolędy i szefostwa PiS? Za Hanną Iwaniuk - Krześnicki! Florczak i 3P nie popierają Niedźwieckiego!

wybor2014Nadchodzi 30 listopada! Niedziela niby andrzejkowa, ale w Sieradzkiem większość imprez w klubach muzycznych i pubach odbędzie się w sobotę. Więcej o tym na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3531-co-gdzie-kiedy-od-26-listopada-w-sieradzkiem Ale ta niedziela będzie też wyjątkowo ważna! W większości gmin i miast w regionie sieradzkim odbędzie się bowiem II tura wyborów samorządowych. Głosowanie już od godz 7 do godz. 21!

 

A to, co się działo w ostatnich dniach zapowiada, że wyborcy będą mieli niezwykle trudny wybór!Wiadomo, że powinni głosować mądrze! Tak aby przez kolejne cztery lata móc mieć wpływ na działania w swoim mieście, czy w swojej gminie. Dlatego właśnie w niedzielę 30 listopada może być ważny każdy oddany przez Was głos! Zatem polecamy, radzimy: te parę minut, jakie zajmie Wam głosowanie, może być dla Was bardzo ważne! Idźcie! Głosujcie! Ot, na przykład przypadek ze Zduńskiej Woli. Może być jak w I turze, a może? Może być... Wydawać by się mogło, że o swój stołek prezydencki powinien być spokojny Piotr Niedźwiecki z KWW Forum Dobrej Woli. Piotr Niedźwiecki dostał w I turze grubo ponad 4 tysiące głosów.

1. Piotr NIEDŹWIECKI (Forum Dobrej Woli) - 4.373
2. Hanna IWANIUK (Platforma Obywatelska) - 3.142
3. Czesław RYBKA (Prawo i Sprawiedliwość) - 2.941
4. Ireneusz KRZEŚNICKI (KWW I.Krześnickiego) - 1.954
5. Robert FLORCZAK (P3 Razem) - 1.076
6. Paweł JEZIERSKI (Nowa Prawica J. KM) - 4.50
7. Henryk LEŚNICZAK (Sojusz Lewice Demokratycznej) - 450
8. Grzegorz JANOWICZ (Forum PRS) - 375
9. Marek KOLĘDA (Prawica Razem) - 293

Jednak biorąc pod uwagę to, że na jego ośmiu kontrkandydatów oddano ponad 6.4 tys. głosów, może być różnie! Z oddanych wówczas głosów można wnioskować, że polityka prowadzona przez Niedźwieckiego większości zduńskowolan nie przypadła do gustu. Tuż za nim, na drugim miejscu w I turze była Hanna Iwaniuk, kandydatka Platformy Obywatelskiej. Otrzymała o ok. 1.200 głosów mniej od niego. Niektórzy kandydaci próbują zbic polityczny kapitał na tym, co dotychczas ugrali! Jak choćby Marek Kolęda z Prawicy Razem. Namawia swoich niespełna 280 wyborców, aby głosowali na P. Niedźwieckiego. Niby też za Niedźwieckim jest Czesław Rybka. Kontrkandydat, który otarł się o podium do drugiej tury. Nie mówi wprost wyborcom, którzy na niego głosowali, aby w II turze poparli obecnego prezydenta, ale określa prowadzoną przez niego politykę jako bliższą PiS!? Wielu wyborców zaskoczyło takie stanowisko! Zwłaszcza tych, którzy od ponad 7 lat śledzili losy politycznej batalii Czesława Rybki o przetrwanie! Nie da się bowiem ukryć, tego, że zniknął ze ścieżki samorządowej i politycznej na długie lata: stracił stanowisko wiceprezydenta Zduńskiej Woli, kiedy prezydentem był Zenon Rzeźniczak, stracił niemal wszystko, co wcześniej osiągnął jak wiceprezydent i senator RP po tak zwanej aferze taśmowej. A w tej sprawie, jak już od dawna wiadomo, choćby za sprawą wyjaśnień samego Rybki, jak i późniejszemu referendum, maczał palce obecny prezydent Niedźwiecki i wspierający go jeden z przedsiębiorców.

W środę i czwartek do skrzynek w blokach TBS i SM Lokator w Zduńskiej Woli trafiło wyjaśnienie Kazimierza Jerzego Piotrowicza, działacza i sympatyka PiS, który nie ukrywa zniesmaczania postępowaniem Cz. Rybki, " DIŚ, CO WIDZĘ, PO 4 LATACH, TO DLA MNIE POLITYCZNA I GOSPODARCZA HEREZJA. TACY NIBY WROGOWIE, A TERAZ RĘKA W RĘKĘ? DLATEGO JAKO WIERNY SYMPATYK PIS NIE ODDAM GŁOSU NA PANA NIEDŹWIECKIEGO". Był to odzew na oświadczenie Rybki, w którym czytamy: "...mając wybór pomiędzy aktualnym prezydentem, którego dotychczasową działalność krytykowaliśmy w kampanii wyborczej, a antyspołecznym programem Platformy Obywatelskiej, reprezentowanym w Zduńskiej Woli przez Hannę Iwaniuk, stwierdzamy, że bliższe nam jest postrzeganie problemów naszego miasta przez prezydenta Niedźwieckiego." Działacze PO są zbulwersowani takim stanowiskiem. Wręcz za obrazoburcze uznają sformułowanie "antyspołeczne".

Hannę Iwaniuk poparło 3.142 wyborów. Gdyby dołożyć do tego głosy I. Krześnickiego, czyli 1.954 oraz głosy R.Florczaka (1.076) daje to ponad 5 tys. głosów. Pod warunkiem, że głosujący wezmą pod uwagę wezwania swoich wcześniejszych guru! Piotr Niedźwiecki dostał 4.373 głosów. Jeśli doszłoby to tego 293 wyborców Kolędy i 2.041 Rybki, to na pewno wygra! Ale ,,matematyka'' wyborcza jest zupełnie inna! Pamiętajmy jednak, że już nie raz zduńskowolanie zmieniali zdanie w ostatniej turze. Jak choćby w wyborach przed czterema laty, kiedy w rankingach prowadził Andrzej Brodzki (jeszcze póki co wiceprezydent z 3P), a przegrał z P.Niedźwieckim niewielką ilością głosów. W Sieradzu o urząd prezydenta walczyć będą obecny włodarz Jacek Walczak PO i Paweł Osiewała z KWW Solidarne Miasto Sieradz. W innych miastach i gminach sieradzkiego też będzie gorąco. Druga tura odbędzie się m.in. w Wieluniu, Wieruszowie, Błaszkach, Złoczewie, czy Warcie. Wyniki powinniśmy poznać w poniedziałek 1 grudnia po południu, a najpóźniej we wtorek 2 grudnia, jeśli system PKW znowu zawiedzie i komisje będą musiały ręcznie spisywać protokoły.

ED

Podobne na ten temat w sieci:
http://ezdunska.pl/index.php/wiadomosci-aktualnosci/5528-krzenicki-popar-iwaniuk
http://zdunskawola.naszemiasto.pl/artykul/robert-florczak-i-3p-razem-nie-popieraja-piotra,2506514,art,t,id,tm.html
http://ezdunska.pl/index.php/wiadomosci-aktualnosci/5533-florczak-krytykuje-projekt-budetu
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3527-piotr-niedwiecki-nie-wemie-udziau-w-debacie-zw-media-dlaczego
http://siewie.tv/wideo/reportaze/3524-z-pawem-osiewa-kandydatem-na-prezydenta-rozmawia-krzysztof-lisiecki
http://zdunskawola.naszemiasto.pl/artykul/czeslaw-rybka-i-pis-popieraja-piotra-niedzwieckiego,2524226,art,t,id,tm.html#b5f3892d814bdad2,1,3,10
http://zdunskawola.naszemiasto.pl/artykul/marek-koleda-popiera-niedzwieckiego,2560658,art,t,id,tm.html

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u