Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 13 PAŹDZIERNIKA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 13 PAŹDZIERNIKA

kinPogoda nie sprzyja spacerom. Jeszcze do końca tygodnia synoptycy zapowiadają deszcze i wiatry. Ale to nie powinno być przeszkodą, by skorzystać z ofert placówek kulturalnych w regionie. Zwłaszcza muzycznie będzie w Sieradzu, a to za sprawą tegorocznej edycji festiwalu "Muzyka w dawnym Sieradzu". Jedną z jej gwiazd będzie Alicja Węgorzewska. W Zduńskiej Woli już wkrótce odbędzie się spotkanie z aktorem Danielem Olbrychskim. Załamanie pogody nie powinno wpłynąć na organizację Rajdu na "Kto na czym może", jaki zaplanowano w Szadku, czy też na frekwencję w X Ogólnopolskim Ekologicznym Biegu „Do Gorących Źródeł – Zdrowie przez wodę", jaki odbędzie się w Uniejowie. W Strońsku, w gminie Zapolice z kolei gospodynie domowe przypomną jak to onegdaj wyglądało na wsi darcie pierza. Co poza tym będzie się działo w regionie i gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

SIERADZ

13, 14 i 15 października. Teatr Miejski w Sieradzu - seanse filmowe. Godz. 17.30 i 20.00 - Bridget Jones 3 - romans / film komediowy. Bilety w cenie:17 zł zwykły, 15 zł ulgowy (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl). Na trzecią filmową część niekończących się miłosnych zawirowań w życiu Bridget Jones fani na całym świecie czekali lata. Laureaci Oscara - Renée Zellweger i Colin Firth powracają w kontynuacji ikonicznej komedii o miłosnych i zawodowych przygodach Bridget Jones, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury.

13 października. Wykład Katarzyny Markiewicz w Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Spadkobierczyni rodu Nenckich wygłosi prelekcję pt: "PROFESOR MARCELI NENCKI ŚWIATOWEJ SŁAWY LEKARZ I BAKTERIOLOG". Miejsce spotkania: ul. Dominikańska 2. Początek o godz.17.

14 października. Muzyka w dawnym Sieradzu - Giampaolo Di Rosa - koncert klawesynowy - muzyka włoska, Klasztor Sióstr Urszulanek w Sieradzu. Początek o godz. 19.

15 października. Muzyka w dawnym Sieradzu - koncert - Alicja Węgorzewska (mezzosopran) i Robert Grudzień (organy), Klasztor Sióstr Urszulanek w Sieradzu. Początek o godz. 19. W programie kompozycje: F. Schuberta, Jana z Lublina, H. Purcella, R. Grudnia,C.Francka.

15 października. II Rodzinny Turniej Badmintona. Hala Gimnazjum Gminy Sieradz od godz. 10.

16 października. Muzyka w dawnym Sieradzu. Koncert w którym wystąpią Florian Alexandru-Zor (perkusja) i Romuald Erenc (gitara). Sala koncertowa PSM I st. w Sieradzu. Początek o godz.19.

18 października. Koncert zespołu ARETE w Spółdzielczym Domu Kultury SSM w Sieradzu. Zespół ARETE powstał w marcu 2010 roku. Tworzą go poznańscy artyści, specjalizujący się w poezji śpiewanej: Katarzyna Kasprzak, Romuald Andrzejewski, Jerzy Struk oraz Agnieszka Kargulewicz. Początek o godzinie 16.

ZDUŃSKA WOLA

13 października. Zduńskowolski Inkubator Przedsiębiorczości. Na spotkaniu pojawi się prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Michał Haze, który opowie o istocie i misji utworzenia oddziału w Zduńskiej Woli, a także przybliży możliwości, które oferuje przynależność do izby. Spotkaniu towarzyszyć będzie także specjalistyczny wykład dotyczący aspektów prawnych sukcesji w firmie i właściwego przygotowania się do przekazywania firm kolejnym pokoleniom. Początek spotkania o godz. 14.

14 października. Monodram "Chodź ze mną do łóżka". Zduńskowolskie Centrum Integracji RATUSZ. Monodram pt. "Chodź ze mną do łóżka" w reżyserii Andrzeja Żaka. Występuje: Sonia Bohosiewicz. Godz. 19.

15 października. Mecz czwartej kolejki Futsal Ekstraklasy. Mistrz Polski, Gatta Active Zduńska Wola zagra z FC Toruń. Hala SP nr 6 w Zduńskiej Woli, godz. 18.

16 października, Koncert Małgorzaty Hutek, Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz. Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza do Ratusza na niedzielne popołudnie. W planach koncert młodej, utalentowanej wokalistki Małgorzaty Hutek. Godz. 16.

18 października. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na spotkanie z Danielem Olbrychskim, polskim aktorem filmowym i teatralnym, autorem książek: „Wspominki o Włodzimierzu Wysockim”, „Anioły wokół głowy”. Daniel Olbrychski jest niekwestionowanym królem polskiego kina. Odtwarzał niezapomniane do dziś role Kmicica, Tuhaj-Beja, Hamleta, Otella. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Spotkanie z Danielem Olbrychskim odbędzie się o godz. 18 w sali kameralnej Zduńskowolskiego Centrum Integracji RATUSZ, plac Wolności 26.

STROŃSKO

16 października. Strońskie Pirzowki. Park Wiejski w Strońsku (gm. Zapolice). W programie imprezy: darcie pierza, tradycje i obrzędy, regionalne potrawy, przyśpiewki oraz wspólne biesiadowanie. Początek o godz. 15.

UNIEJÓW

16 października Uniejów po raz dziesiąty powita i ugości biegaczy startujących w X Ogólnopolskim Ekologicznym Biegu „Do Gorących Źródeł – Zdrowie przez wodę”, wchodzącym w cykl 9 biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia. Tradycyjny wystrzał ze średniowiecznej armaty o godz. 13:30 rozpocznie rywalizację na przygotowanej, określanej przez biegaczy jako szybka, atestowanej trasie, wiodącej od Rynku w Uniejowie poprzez most na Warcie, następnie przez turystyczną część miasta (Zagroda Młynarska, Lawendowe Termy, „Termy Uniejów”, Zamek) i uwielbianą przez biegaczy kładkę, obok Kolegiaty, następnie przez mieszkalną część miasta aż do nawrotu i powrotu na metę w Rynku. Niezależnie od zajętego miejsca, każdy biegacz na mecie otrzyma pamiątkowy medal i weźmie udział w losowaniu nagród podczas zakończenia imprezy. Biuro zawodów, mieszczące się na hali sportowej przy Zespole Szkół w Uniejowie (ul. Kościelnicka 26-28), rozpocznie wydawanie pakietów startowych 15 października (sobota) od godziny 18, a w niedzielę będzie czynne w godzinach 9 – 13. W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, numer startowy z chipem, voucher na baseny termalne, produkty spożywcze, gadżety od sponsorów oraz posiłek po biegu. Informacje o biegu dostępne są w kalendarzu biegów serwisu www.maratonypolskie.pl Regulamin biegu dostępny jest pod linkiem: www.maratonypolskie.pl

19 października. Godz. 19. Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Z tej okazji chce pokazać ćwierćwiecze dokonań na rzecz Uniejowa, okolic i ich mieszkańców. Podczas wieczorów filmowych odbywa się sentymentalna podróż z TPU. Jubileusz zainaugurowano 20 stycznia pierwszym wieczorem filmowym, podczas którego został wyświetlony film pokazujący gminę Uniejów, w szczególności Uniejów w latach 80. XX wieku. To kolejny wieczór filmowy z TPU.

ŁASK

14 października. Stowarzyszenie IKAR zaprasza do galerii "Pod rurą" na wystawę Lilianny Lazarskiej pt. "Anioły" o godz.18

17 października. Łaski Dom Kultury zaprasza o godz. 19 na film pod tytułem "Młody Mesjasz". Film zostanie wyświetlony w sali widowiskowej ŁDK. "Młody Mesjasz" to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? Bilety w cenie 10 zł do nabycia w pokoju 44 ŁDK.

BURZENIN

14 października. 225 lat szkolnictwa w Burzeninie, 55-lecie budynku szkoły i 15-lecie nadania Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Początek uroczystości o godz. 12.30 w kościele parafialnym.

WIELUŃ

Do 16 października, czynna jest WYSTAWA: DANIEL PIELUCHA - NADREALIZM POLSKI, Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

SZADEK

14 października. Rajd rodzinny „KTO NA CZYM MOŻE”. Stowarzyszenie „Aktywni na Rzecz Rozwoju Ziemi Szadkowskiej” organizuje rajd rodzinny „KTO NA CZYM MOŻE”, który odbędzie się w piątek 14 bm. Rajd rozpocznie się o godzinie 10.00, start - Szadek ul. Kościelna przy moście, meta - leśniczówka w miejscowości Karczówek. Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek, w przypadku osób niepełnoletnich, konieczna jest obecność osoby dorosłej upoważnionej przez opiekuna prawnego uczestnika. Rajd nie ma ograniczenia w sposobie przemieszczania się: zapraszamy wszystkich na rowerach, pieszo, hulajnodze, deskorolce, itp. Obowiązuje bezwzględny zakaz poruszania się pojazdami z silnikami spalinowymi. Rajd rodzinny „KTO NA CZYM MOŻE” współfinansowany jest przez Gminę i Miasto Szadek. Szczegółowe informacje dotyczące rajdu rodzinnego znajdują się w regulaminie oraz pod numerem telefonu 603 237 555.

Zebrała Mika S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u