Strona główna Artykuły Aktualności Wieluńskie ,,Niedźwiedzie'' z najlepszym wynikiem Mistrzostw Polski

Wieluńskie ,,Niedźwiedzie'' z najlepszym wynikiem Mistrzostw Polski

teakwondoWieluński Klub Taekwon-do NIEDŹWIEDŹ zdobył rekordową ilość 74 medali podczas niedawnych Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportu. Mistrzostwa zakończyły się niedawno w Warszawie. W barwach klubu z Wielunia wystąpiło 65 zawodników i zawodniczek tej egzotycznej, choć olimpijskiej dyscypliny sportu rodem z Korei.

Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, ,,Niedźwiedzie'' zajęły jednak drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, bowiem zdobyły o dwa medale mniej niż zwycięzca tej klasyfikacji - klub Tiger z Dzierżoniowa. To jednak najlepszy wynik wśród wszystkich uczestników mistrzostw! Zwycięzca ogólnej klasyfikacji, wspomniany Tiger zdobył 54 krążki, w tym 25 złotych. W rankingu medalowym „Niedźwiedzie” zajęły drugą lokatę - 23 złote, 29 srebrnych i 22 brązowe krążki.