Strona główna Artykuły Aktualności MKS Zduńska Wola pokonał 3:1 wicelidera klasy okręgowej

MKS Zduńska Wola pokonał 3:1 wicelidera klasy okręgowej

DSC06430W sobotnie popołudnie 29 kwietnia pierwszy zespół MKS Zduńska Wola rozegrał kolejny mecz na własnym boisku. Przeciwnikiem gospodarzy był wicelider sieradzkiej klasy okręgowej Czarni Rząśnia.

Choć faworytem tego spotkania była drużyna z Rząśni, to ambitni piłkarze MKS wygrali ten mecz 3:1. Ale to goście objęli prowadzenie w 25. minucie po strzale Marcina Błaszczyka. Gospodarze bynajmniej nie załamali się straconą bramką i konsekwentnie dążyli do wyrównania, aby po niespełna 10 minutach zrealizować to zamierzenie. Dawid Kępniak pięknym strzałem uzyskał gola wyrównującego. Początek drugiej połowy należał również należał do MKS. I ponownie Dawid Kępniak wpisał się na listę strzelców. Goście po straconej bramce śmielej zaatakowali, ale linia obrony gospodarzy dobrze się spisywała i nie pozwoliła sobie strzelić gola wyrównującego. Kropkę nad "i" przypieczętował golem w 95. minucie Szymon Ratajczyk.

Zawodnicy po zakończonym meczu podziękowali przybyłym kibicom, zaś kibice nagrodzili zawodników rzęsistymi brawami. Już w środę 3 maja drużyna MKS rozegra kolejne spotkanie. W 23. kolejce przeciwnikiem zduńskowolan będzie zespół Piasta Błaszki. Mecz rozpocznie się o godzinie 16 na boisku PMOS przy ulicy Dolnej w Zduńskiej Woli.

MKS Zduńska Wola - Czarni Rząśnia 3:1 (1:1)

Bramki : Dawid Kępniak 34',63', Szymon Ratajczyk 95' - Marcin Błaszczyk 25'

Tekst i fot.: Lech Kulma