Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zarabiali na nielegalnym tytoniu wartym krocie

Zarabiali na nielegalnym tytoniu wartym krocie

216-35315Błaszkowscy policjanci podczas przeszukania prywatnych posesji na terenie gminy zabezpieczyli tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na ponad 110 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono około 140 tysięcy złotych oraz ponad 20 tysięcy euro!

 

Monitorując środowisko przestępcze 6 czerwca funkcjonariusze Komisariatu Policji w Błaszkach przeszukali kilka prywatnych mieszkań na terenie tej gminy. W domu 25-letniego błaszkowianina znaleźli kilkaset sztuk papierosów oraz 10 torebek z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili również pieniądze w kwocie około 140 tysięcy złotych oraz ponad 20 tysięcy EURO. Nielegalny towar mundurowi ujawnili również w mieszkaniu 42-letniego mieszkańca gminy Błaszki. Znaleźli tam ponad 40 paczek papierosów oraz około 3 kilogramów tytoniu nielegalnego pochodzenia. Około 2,5 kilograma nielegalnego tytoniu oraz akcesoria i urządzenie do wytwarzania papierosów policjanci ujawnili u 27-letniej mieszkanki gminy Błaszki. Na podstawie posiadanego rozpoznania funkcjonariusze dokonali również przeszukania mieszkania 32-letniej mieszkanki Błaszek, w trakcie którego znaleźli 4960 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz kilka torebek suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia.

25-latek oraz 42-latek usłyszeli zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych za co grozi do 2 lat pobawienia wolności. Pierwszemu z mężczyzn zarzucono również uczynienie sobie stałego źródła dochodu z nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również znaleziono u niego pieniądze. Natomiast 32-letnia kobieta odpowie za przestępstwo akcyzowe za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

ReKs

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u