Strona główna Artykuły Aktualności Sprawny jak dzielnicowy z Błaszek!

Sprawny jak dzielnicowy z Błaszek!

policjaBez przesady można już tak mówić, bowiem kolejnymi sportowymi sukcesami może pochwalić się st.asp. Bohdan Tułacz z Komisariatu Policji w Błaszkach. Od ponad roku dzielnicowy uprawia bieganie na długich dystansach. Praktycznie każdą wolną chwilę przeznacza na trening i zawody.

Trzeba przyznać, że sprawdza się w sportowej rywalizacji. Uczestnicząc w zawodach sportowych często zajmuje czołowe miejsca. Świadczą o tym ostatnie sukcesy. 27 sierpnia w Rzgowie koło Konina miała miejsce V edycja Biegu Służb Mundurowych na dystansie 10 kilometrów. Bohdan Tułacz zajął tam II miejsce w kategorii policjantów, zdobywając tytuł I wicemistrza Wielkopolski. Zaznaczmy, że tym biegu brali udział dwaj inni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Starszy aspirant Grzegorz Dziedzic zajął 7 miejsce, zaś sierżant sztabowy Marcin Maślak - 15 miejsce. Bohdan Tułacz potrzebował tylko kilkudziesięciu godzin wypoczynku, aby wystartować w kolejnych zawodach służb mundurowych. Już następnego dnia uczestniczył w II Cross Półmaratonie – Baster Run 2017 w miejscowości Murowaniec pod Kaliszem. Skutecznie, bo zajął zaszczytne I miejsce!

Po tych wyczynach miał tylko tydzień na regenerację organizmu, gdyż w już 2 września wziął udział w nocnym biegu „BMW Półmaraton Praski” w Warszawie. Zajął tam co prawda 368 miejsce, ale na około 8 tysięcy uczestników. Ustanowił tam też swój dotychczasowy rekord życiowy na dystansie 21.095 kilometra, uzyskując czas 01.28.57. Teraz nie tylko fani starszego aspiranta wierzą, że w najbliższych sześciu zawodach biegowych, w których ma zamiar uczestniczyć, pobije swój rekord. Zaznaczmy, że jeszcze w tym roku pana Bohdana czeka debiut w maratonie. To już w październiku, w Poznaniu. Panu Bohdanowi mówimy więc: Bohdan, Bohdan, trzymaj się...