Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zapalili znicze dla Kacpra Zasady pod jego ostatnią szkołą!

Zapalili znicze dla Kacpra Zasady pod jego ostatnią szkołą!

21761887_10211600570148528_1946040895615776879_nDwanaście osób, które nigdy nie znały 14-letniego ś.p. Kacpra Zasady przyszło pod Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli, by pod szkołą, gdzie uczył się zaledwie cztery dni zapalić znicze ku Jego pamięci.

 

Przypomnijmy 7 września, w trzecim dniu roboczym po rozpoczęciu roku szkolnego, Kacper odebrał sobie życie. Nękany był w poprzedniej szkole, w gimnazjum w Łasku, nie wytrzymał psychicznie szykan kierowanych pod jego adresem przez rówieśników. Pozostały po nim jedynie zdjęcia i pusty pokój. Kacper to kolejny nastolatek, który popełnił samobójstwo z powodu homofobii (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7275-spraw-hejterow-szydercow-14-letniego-kacpra-zasady-ktory-popeni-samobojstwo-zaja-si-prokuratura, http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7218-drugoklasista-ze-zduskowolskiego-gimnazjum-popeni-samobojstwo). Kolegom ze szkoły w Łasku nie podobał się jego strój, fryzura, życzliwość, uprzejmość i tak zwane obycie. Nękali go, szykanowali, jednym słowem zatruli mu życie...

Wiktor Idzikowski z Sieradza wiedząc, że akcja "Znicz dla Kacpra" (więcej na:--https://www.facebook.com/events/899523190198365) ma się odbyć w Warszawie, postanowił ją także nagłośnić w regionie. - Nie wszystkim dogodny był dojazd do Warszawy pod siedzibę ministerstwa edukacji. Ale doszedłem do wniosku, że te osoby, którym nie jest obojętna cyberprzemoc, hejtowanie w internecie, nękanie mogą się zebrać także i w pobliżu szkoły, do której chodził ostatnio ten chłopiec. Aby pokazać, że nie zgadzamy się na indolencję szkół, na bagatelizowanie problemów ludzi młodych, wchodzących w życie społeczne. Sprawa Kacpra jest niezwykle bulwersująca. Wciąż nie mamy pełnej wiedzy, czy temu chłopcu udzielono odpowiedniej pomocy psychologicznej. Wiedzę mamy głównie z mediów. Czy szkoły, i ta w Łasku, z którą postanowił się rozstać, i ta w Zduńskiej Woli, zrobiły wszystko, aby do takiej tragedii nie doszło. Ten nastolatek miał całe życie przed sobą. Ponoć świetnie malował. Chciał uczyć się w Liceum Plastycznym. A mimo tych planów zdecydował się na tak drastyczny krok jak odebranie sobie życia! Czy można było tego uniknąć? Czy dzieciaki w wieku 14-15 lat są aż tak okrutne, że potrafią rówieśnika doprowadzić do takiej traumy, że po lekcjach w domu odbiera sobie życie? To jest przerażające. I stąd nasza obecność pod gimnazjum i te znicze - mówi Wiktor Idzikowski. "Powiedz dość samobójstwom wśród nastolatków..., 23 bm. przyjdź pod Publiczne Gimnazjum nr 1, obecnie Szkołę Podstawową nr 4 w Zduńskiej Woli, zapal znicz ku pamięci Kacpra i pokaż młodzieży LGBT+, że nie jest sama." Na ten apel pana Wiktora " - zareagowało tylko kilkanaście osób! I on i pozostali uczestnicy liczą, że nagłośnienie tej, jakże niepotrzebnej śmierci Kacpra, pomoże innym nastolatkom. I apelują: korzystajcie młodzi ze wsparcia i pomocy w trudnych dla Was chwilach! Jesteś młodą osobą LGBT+ i potrzebujesz pomocy?
- Spotkania grupy wsparcia Fabryki Równości dla osób LGBT+ - każda IV środa miesiąca godz.17-20 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ".
- Telefon zaufania Lambdy Warszawa (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00–21:00) tel. 22 628 52 22
- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, bezpłatna i anonimowa pomoc (codziennie w godzinach 12.00-22.00) tel. 116 111
- Telefon zaufania "Niebieska Linia" dla osób doświadczających przemocy (darmowy i całodobowy) tel. 800 12 00 02
- Pomoc psychologiczna i prawna Kampanii Przeciw Homofobii, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jack

Fot. W. Idzikowski

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u