Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 12 DO 18 PAŹDZIERNIKA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 12 DO 18 PAŹDZIERNIKA

Seba-plakatDeszcze i wichury dały się mieszkańcom regionu sieradzkiego we znaki w ostatnich dniach. Ale to ma się zmienić. Najpewniej od piątku. Synoptycy zapowiadają poprawę pogody, wzrost temperatury nawet do 18-19 stopni Celsjusza i zapewniają, że w końcu dana nam będzie złota, polska jesień ze słońcem. Trwają XXII Dni świętego Maksymiliana i obchody 192. rocznicy nadania praw miejskich w Zduńskiej Woli. W Rudnikach będzie jazzowo. W Sieradzu poetycko i muzycznie, a w Uniejowie po raz 11. śmiałkowie z całej Polski pobiegną do gorących źródeł. W nadchodzący weekend warto też wybrać się do Małkowa. Tamtejszy zespół pałacowy przez dwa dni będzie otwarty, a i za wejście nie trzeba będzie płacić. Poza tym organizatorzy zadbali o oprawę muzyczną dla przybyłych gości. Do kin w Sieradzu i Zduńskiej Woli trafia film o świętym Maksymilianie "Dwie korony". Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

SIERADZ

12 października. Wieczór autorski o. Eligiusza Dymowskiego, Filia nr 2 MBP w Sieradzu, ul. Armii Krajowej 7. ELIGIUSZ DYMOWSKI (1965 r.) urodził się w Sannikach na Mazowszu. Franciszkanin, wykładowca teologii pastoralnej, poeta i krytyk literacki. Autor licznych publikacji z zakresu teologii i literatury. Opublikował 14 tomików wierszy. Jego utwory były tłumaczone na język włoski, francuski, chorwacki, macedoński, serbski, słoweński, esperanto, angielski i rosyjski. Początek spotkania o godz. 18.

12, 13 października. Film " Botoks", Teatr Miejski w Sieradzu . W Sieradzkim Centrum Kultury będzie można obejrzeć najnowszy thriller Patryka Vegi "Botoks". Bilety w cenie: Normalny 18 zł, ulgowy 16 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl). Film wyświetlany będzie o godz. 17.30 i 20.15.

13 października. Klub PROROCK w Sieradzu, godz. 21, koncert Szymona Bartasa. Twórcy stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / laureat „IDOLA”/absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / frontman grupy „Sztywny Pal Azji” (2008-2015) // Marek Sierocki powiedziął o nim: ” Ty tworzysz nowy gatunek muzyki'', podobnie napisał Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go „człowiekiem orkiestrą”. Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki,śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso. Bilety po 20 zł można jeszcze kupić!

13 października. Festiwal ,,Muzyka w dawnym Sieradzu'', godz. 18, sala Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu Zagrają: Antoni Wierzbiński - flet, Cezary Sanecki - fortepian. W programie: Mozart, Schubert, Czajkowski, Pascal, Kreisler.

14 października. Kolejny koncert ,,Muzyki w dawnym Sieradzu'' to wieczór z muzyką FADO w Sieradzkim Centrum Kultury (Teatr Miejski) ul. Dominikańska 19. Godzina: 18. Zagrają: Tânia Oleiro, Marco Oliveira, Ricardo Perreira. Koncert poprowadzi: Marcin Kydryński Bilety w cenie: 50 zł (do kupienia w kasie SCK ul. Dominikańska 19 oraz na www.scksieradz.pl).

15 października, ,,Muzyka w dawnym Sieradzu'', kolejny koncert nosi tytuł ,,CHOPIN na strunach''. Zagrają: Maciej Strzelczyk - skrzypce, Piotr Rodowicz - kontrabas, Romuald Erenc – gitara. Godz. 18, Teatr Miejskie.

15 października. I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sieradzka Jesień Organowa, Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. O godzinie 19 w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego wystąpią Duo Consonantes.

16, 17, 19 października, Teatr Miejski, projekcja filmu "Dwie korony", godz. 17:00 i 19:00 (bilety w cenie 16 zł).

RUDNIKI

14 października, godz.19, JESIENNY KONCERT JAZZOWY. GOKiS, bilety w cenie 20 zł.

SZADEK

13 października. "Dary Jesieni w artystycznej odsłonie" to wystawa podczas której będzie można obejrzeć prace powiązane z aktualną porą roku oraz skosztować zupy dyniowej. Wystawa zaplanowana jest na najbliższy piątek o godz. 18 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku, ul. Widawska 16.

MAŁKÓW

14-15 października. I Otwarte Dni Pałacu w Małkowie. Zespół Pałacowo - Parkowy w Małkowie. Sobota: godz.19 - pokaz tańca zespołu Ziemia Sieradzka ze Szkoły Tańca Katarzyny Kałuziak; godz. 20 - koncert zespołu OVO. Niedziela: godz.16 - koncert kwartetu smyczkowego mezzoFourte; godz. 17 - zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem, godz. 18 - spotkanie z sommelierem.

UNIEJÓW

12 października, godz. 17, Stypendia Pokolenia Jana Pawła II, Kolegiata w Uniejowie.

13 października. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie zaprasza dzieci i młodzież na Jesienne Warsztaty Rękodzieła, które odbędą się w najbliższy piątek o godzinie 14.

15 października, godz. 13.30. Termy w Uniejowie. XI Ogólnopolski Bieg „Do Gorących Źródeł”.

ZDUŃSKA WOLA

12 października koncert z okazji Święta Miasta: Thetre of Hate, Jordan Reyne, godz. 19 w ZCI Ratusz.

13 października. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się mszą świętą o godz. 19, w parafii św. Pawła, po której wyruszy procesja z figurą Matki Bożej do Bazylik Mniejszej pw. WNMP.

14 października, ZCI Ratusz, godz. 16 - projekcja filmu "DWIE KORONY" w reżyserii Michała Kondrata w ramach XXII Dni św. Maksymiliana.

15 października. hala przy SP7, mecz w tenisie stołowym I ligi: IKS START Zduńska Wola - TTS Polonia II Bytom. Godz. 17.

17 października. Biegi Maksymilianowe w ramach XXII Dni św. Maksymiliana. PMOSiR, ul. Dolna 41. Od godz. 10.

Jack

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u