Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zdaniem radnych z PiS prezydent Niedźwiecki "chowa się za spódniczki swoich zastępczyń".

Zdaniem radnych z PiS prezydent Niedźwiecki "chowa się za spódniczki swoich zastępczyń".

trzpanieRadni z klubu PiS w radzie miasta uważają, że wycofując się z uczestnictwa w obradach sesji prezydent Zduńskiej Woli chowa się za "spódniczki swoich zastępczyń": Beaty Turlakiewicz i Elżbiety Szlachetki. Piotr Niedźwiecki zadeklarował bowiem publicznie, że do końca swojej kadencji nie będzie uczestniczył w sesjach.

 

Piotr Niedźwiecki oznajmił to mediom podczas konferencji prasowej. Radni z PiS, mający w zduńskowolskiej Radzie większość nie kryją, że to marna, tchórzliwa strategia samorządowca, który niedawno podał, że nie będzie się ubiegał o reelekcję, po czym po parunastu tygodniach zmienił zdanie. (więcej w tym temacie na: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3939-piotr-niedwiecki-czuje-si-ubezwasnowolniony-przez-byego-senatora-zoy-doniesienie-do-prokuratury; http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6446-piotr-niedwiecki-nie-bdzie-si-ubiega-o-reelekcj-czy-ma-to-zwizek-z-dziaaniami-prokuratury; http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6687-piotr-niedwiecki-jednak-bdzie-walczy-w-2018-roku-o-reelekcj-chce-ratowa-miasto http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6687-piotr-niedwiecki-jednak-bdzie-walczy-w-2018-roku-o-reelekcj-chce-ratowa-miasto).

Do tego prezydent - jak wyznał mediom - czując się szykanowanym i obrażanym na sesjach, od września nie uczestniczy w obradach Rady Miasta. Nie było go na sesji wrześniowej, kiedy radni mieli się zapoznać z powodami jego decyzji o zwiększeniu pensji dla prezesów trzech miejskich spółek: MPWIK, MSC i TBS Złotnicki. Pierwszemu, Grzegorzowi Szmytowi (jego sprawa, nazywana w Zduńskiej Woli sprawą superprezesa jest obecnie w prokuraturze w Piotrkowie: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6832-prokuratura-w-piotrkowie-i-cb-maj-ustali-zakres-przewinie-prezydenta-piotra-niedwieckiego-do-koca-czerwca) podniósł miesięczne uposażenie o 1.615 zł i wynosi ono obecnie 17.615 zł. Do tego wobec MPWiK inne postępowanie prowadzi Prokuratura w Zduńskiej Woli. Chodzi o to, że Szmyt, jako prezes MPWiK naraził na zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców udostępniając im miejskie baseny na Relaksie w lipcu br. Tymczasem zakaz ich używania ze względu na zagrożenie bakteriami wydał miejscowy sanepid ( więcje na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7025-najwikszy-basen-relaksu-w-zduskiej-woli-nieczynny-do-koca-wakacji) Andrzej Aleksandrowicz zarabia obecnie w MSC o 3. 934 zł więcej, a więc 16.734 zł brutto. Janusz Żołyniak w TBS dostał 1.000 zł podwyżki i jego pensja miesięczna to 11.300 zł. We wrześniu radni nie dowiedzieli się, jakie były powody tych podwyżek. Bo prezydenta na sesji nie było. Nie było go tez w ubiegłym tygodniu na sesji nadzwyczajnej. I nie będzie, co zapowiedział Niedźwiecki na sesji 26 października. I najprawdopodobniej na kolejnych w tej kadencji.

Jak twierdzi prezydent, ma takie prawo. Choć radni je uznają, uważają także, że kultura samorządowca wymaga, aby przybywał na dysputy, w których on, jako prezydent, a także w przypadku miejskich spółek jako jednoosobowe Zgromadzenie Wspólników - wypowiedział się publicznie i wyjaśnił powody swoich wcześniejszych decyzji. Wszystko wskazuje na to, że raczej radni ich nie poznają... I ciężko będzie im poznać, jaki budżet na 2018 rok zamierza Radzie Miasta przestawić prezydent. - Ja nie mam obowiązku uczestniczenia w sesji Rady Miasta. Ubolewam nad tym, że sesje zamieniają się w dyskurs polityczny jakże daleki od tego, czym powinna kierować się Rada Miasta - argumentuje swoją decyzję Piotr Niedźwiecki.

- Pan prezydent Piotr Niedźwiecki ma taką metodę, że ogłasza swoje przemyślenia na konferencjach prasowych. Dopiero później zaczyna pewne rzeczy weryfikować, zresztą samo życie weryfikuje te pomysły, bo one nie do końca są czasem przemyślane. Czekamy, zobaczymy, pan prezydent obiecał, że będą jakieś konsultacje, tych konsultacji jak do tej pory nie ma, przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Ja nie wiem jak będzie wyglądał projekt przyszłorocznego budżetu. Nie mam żadnych informacji. Prawdopodobnie to będzie wyglądało tak, że pan prezydent rzuci kilka pomysłów, przygotuje projekt, a potem schowa się za spódnice swoich zastępczyń, pani skarbnik, pani sekretarz, będzie nieobecny, natomiast trudno jest mi odnieść się w tym momencie do tego czego nie wiem. Oczywiście, my jako radni, nie tylko z klubu Prawa i Sprawiedliwości, mamy swoje przemyślenia i chcielibyśmy, żeby część naszych propozycji również znalazła się w tym budżecie - mówił w programie Naszego Radia Witold Gwiazda, przewodniczący Rady Miasta Zduńska Woal.

KiMa S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u