Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 9 DO 16 LISTOPADA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 9 DO 16 LISTOPADA

9-23-11-17Aurę za oknem mamy jak w wierszu "Szary listopad":
"Samotność dokucza patrzymy ze smutkiem,
wszystkie leśne skrzaty skryły się na drzewie.
Jak na domiar złego dni stają się krótsze,
a my tak jak zawsze zapatrzeni w siebie.

Liście pordzewiały podobnie jak miłość,
czerwone kaliny zwisają nad wodą.
Tak brzydkiej jesieni, dawno już nie było,
otuleni smutkiem, wspominamy młodość"

Na szczęście, w kulturze regionu nie będzie w nadchodzące dni szaro i ponuro. W Zduńskiej Woli 9 listopada, a w Sieradzu dzień później będzie można obejrzeć przedpremierowe pokazy romantycznej komedii "Listy do M 3". Nadchodzący weekend zdominują jednak obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Zduńskiej Woli i Pajęcznie oficjalnym uroczystościom towarzyszyć będą Biegi Niepodległościowe, a w Wieluniu i Wieruszowie Ogniska patriotyczne. W Błaszkach niepodległościowe obchody połączone będą z jubileuszem 120-lecia miejscowej OSP. Patronat nad uroczystościami objął prezydent RP Andrzej Duda. Ze szczegółami zapowiadanych wydarzeń można się zapoznać poniżej oraz na plakatach.

 

 

ZDUŃSKA WOLA

9 listopada. Kino na Szpilkach, ZCI Ratusz. Godz. 19.30 - konkursy z nagrodami i moc atrakcji przed seansem (m.in make-up, degustacje, masaże, porady dietetyka, stylisty). Godz. 20. 30 - przedpremierowy pokaz filmu "Listy dp M.3". Dla kobiet bilety w cenie 15 złotych. Pełny repertuar Kina Ratusz na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

11 listopada. Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, połączone z VI Biegiem Niepodległościowym. Szczegóły na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7434-bieg-niepodlegoci-11-listopada-po-raz-szosty-w-zduskiej-woli
Początek uroczystości o godz. 10.30. Szczegóły także na plakacie poniżej.

16 listopada, godz. 12. warsztaty archeologiczne dla osób niewidomych i słabowidzących połączone ze zwiedzaniem Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola z audiodeskrypcją (współorganizator MHM Zduńska Wola); czytelnia MBP, Łaska 12.

SIERADZ

9, 10, 11-13, 15-17, 19-23 listopada, Kino Teatr, Teatr Miejski w Sieradzu. Projekcja filmu "Listy do M -3". 9 listopada seans przedpremierowy o godz. 17:15, i 19:30. Bilety w cenie: normalny 18 zł, ulgowy 16 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl).

10 listopada. Klub Historyczny im. Stefana Grota Roweckiego zaprasza na wykład "Stan wojenny w województwie łódzkim". Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. Godz. 12.

10 listopada, godz. 17, SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ JARZĘBOWSKĄ, autorką tomiku wierszy "Piąta pora roku". Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu.

10 listopada. SCK, Teatr Miejski, godz. 18.30, promocja nowego tomiku poetyckiego Jerzego Bednarka, zatytułowanego "Na drugim brzegu".

10 listopada. BWA. godz. 18. "Nie tak szaro, jak myślicie" - to tytuł jednej z prac Haliny Nowickiej. Ten i inne obrazy artystki zaprezentowane zostaną na tak zatytułowanej wystawie w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu.

11 listopada. Uroczystość 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpocznie się mszą św. w Kolegiacie (godz. 10). Potem uczestnicy przejdą kolejno przed pomnik Poległym za Ojczyznę, a potem marszałka J. Piłsudskiego, gdzie będzie m.in. uroczyste przemówienie starosty sieradzkiego, apel pamięci i salwa honorowa. Całość zakończy krótki koncert w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Sieradz.

11 listopada.. Retro Dancing. Klub muzyczny Prorock w Sieradzu. W stylu " RETRO & ROCK PRL ". Zagra GRUPA DJ R-ETROmusic 60, 70, 80. Mile widziane stylizacje militarne i rockowe z lat 80. Tego wieczora odbędą się różne konkursy , quiz o PRL, koncert życzeń, wybory najlepszej stylówy retro oraz wybór Króla i Królowej Retro Dancingu. Początek o godzinie 20.

14 listopada. Koncert zespołu Over The Under z Bydgoszczy. Klub muzyczny Prorock w Sieradzu. Godz. 20.

15 listopada. godz. 18, SPOTKANIE Z ROMANEM CZEJARKIEM. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu..

16 listopada. Godz. 17, sala koncertowa PSM w Sieradzu. Spółdzielczy Dom Kultury wraz z Państwową Szkołą Muzyczną w Sieradzu, zapraszają na koncert sopranistki Danuty Dudzińskiej. Towarzyszyć jej będą Agata Bartłomiejczyk (mezzosopran), Betty Ibata (mezzosopran) i Katarzyna Jerzykowska (sopran). Na fortepianie zagra Iwona Jakubowska. Bilety w cenie 25 zł.

16 listopada. Spotkanie z Piotrem Cajdlerem i muzykami jego zespołu, promujące pierwszą płytę sieradzko-zduńskowolskiego artysty z Luton. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w salonie sprzedaży Grupy Tubądzin w Sieradzu-Zapuście. Każdy klient, który przyjedzie tego dnia do salonu o godz. 16 i później, otrzyma w prezencie płytę zatytułowaną ,,Piosenki z mojej ulicy...'', nagraną podczas koncertu P.Cajdlera i zespołu ZOO Cafe w Teatrze Miejskim w Sieradzu 25 listopada 2016 r.

WIELUŃ

10 listopada. W kino-tetarze ,,Syrena'' Wieluńskiego Domu Kultury pokazany zostanie spektakl zatytułowany "Pieszo" Przedstawienie zrealizowano na podstawie powieści Sławomira Mrożka. Godz. 17.

11 listopada. Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Start o godz. 10.

11 listopada.. Zapoczątkowana przez wieluńskie Liceum Katolickie inicjatywa Ognisk Patriotyzmu rozpalanych podczas świąt narodowych na stałe wpisała się w kalendarz polskich miast i wsi. Już w sobotę, w Święto Niepodległości ogniska zapłoną m.in. w Wieruszowie i Wieluniu. O godz. 19:00 przy pomniku rotmistrza Witolda Pileckiego w Wieluniu. O godz. 19 na wieruszowskim Rynku.

12 listopada.. Koncert POLSKIE STROFY, POLSKA MUZYKA. Godz. 17, Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

WIDAWA

11 listopada. Wójt Gminy Widawa, proboszcz parafii Widawa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Widawie serdecznie zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Szczegóły na plakacie obok. Początek obchodów od godz. 11.30.

ŁASK

11 listopada. Kolegiata w Łasku, godz. 10.30. Msza święta w intencji Ojczyzny z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. od godz. 11.45 uroczystości przeniosą się na plac 11 Listopada.

11 listopada. O godz. 13, Łaski Domu Kultury,, "W Niepodległe"j - spektakl teatralny w wykonaniu grupy "Pospolite Ruszenie", w którym będą występować uczennice i uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.

BŁASZKI

11 listopada. Jubileusz 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Błaszkach. Zarząd oraz druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Błaszkach szykują uroczyste obchody Strażackiego Święta Niepodległości . W tym roku bowiem przypada120-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Błaszkach. Patronat Honorowy nad uroczystościami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Jubileusz zaplanowano na 11 listopada. Rozpocznie się już o godz. 8.30 przy dworcu PKS. Szczegółowy program na plakacie poniżej.

SZADEK

11 listopada.. Obchody Święta Niepodległości 11 listopada. w Szadku. Od godz. 9.30 w. Szczegóły na plakacie.

11 listopada.. Zbiórka pieniędzy na renowację pomnika Jerzego Karola Kurnatowskiego na cmentarzu ewangelickim w Szadku. Kwesta na ulicach Szadku potrwa od godz. 9 do godz. 18.

14 listopada.. Obchody Dnia Seniora, MGOK w Szadku, godz. 17.

PAJĘCZNO

11 listopada., IV PAJĘCZAŃSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI. Godz 14 - start biegu głównego na dystansie 5,5 km.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u