Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Matka była czujna. Pedofil usłyszał zarzuty!

Matka była czujna. Pedofil usłyszał zarzuty!

temida-nimfaJak podaje Jolanta Szkilnik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, 2 stycznia Prokuratura Rejonowa w Wieluniu zakończyła śledztwo przeciwko 55-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o pedofilię. A dokładnie o to, że od maja 2017 roku do 7 sierpnia 2017 roku dopuścił się innych czynności seksualnych wobec małoletniego, pięcioletniego dziecka. Właśnie do sądu trafił akt oskarżenia wobec Krzysztofa Cz. o przestępstwo z art. 200 §1 kk. A ten mówi, że kto obcuje seksualnie z osobą poniżej 15 roku życia podlega karze od dwóch dwunastu lat pozbawienia wolności!

Postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniem matki, która zareagowała na niepokojące zachowania dorosłego wobec jej dziecka. - Taka postawa umożliwiła bardzo szybkie podjęcie czynności procesowych w sprawie oraz zgromadzenie dowodów dla pociągnięcia do odpowiedzialności karnej sprawcy przestępstwa. Przeprowadzone w toku śledztwa badanie psychiatryczne i seksuologiczne podejrzanego przez biegłych wykazało, że w chwili dokonywania zarzucanego czynu Krzysztof Cz. miał w stopniu znacznym ograniczoną zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem - informuje rzeczniczka PO w Sieradzu..

UWAGA! Przypominamy, że od 1 stycznia wykaz osób skazanych za pedofilię i drobne nawet przestępstwa seksualne jest do wglądu na stronie resortu sprawiedliwości w części ogólnodostępnej, czyli otwartej dla każdego, kto korzysta z internetu. Na stronie: https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home.

W ogólnodostępnej bazie danych znajdują się notki o 768 osobach skazanych, a do rejestru z dostępem ograniczonym (m.in. dla pracodawców, dyrektorów szkół, przedszkoli, dla administracji publicznej) trafiło już 2.614 nazwisk. W rejestrze zastrzeżonym ponadto można znaleźć tak szczegółowe informacje dotyczące skazanych, jak numer PESEL, imiona rodziców, nazwisko rodowe matki i obecny adres zameldowania.

Wśród skazanych w serwisie ogólnodostępnym są dane co najmniej 50 osób, które urodziły się w woj. łódzkim bądź obecnie w nim mieszkają. Z Sieradzkiego także, m.in. z Łasku, Wielunia czy Sieradza. Najmłodszy z tych skazanych ma 25 lat, najstarszy 61. Wśród skazanych jest i kobieta. Urodzona w Wieluniu 42-latka ma na sumieniu m.in. gwałt na małoletnim! Zmiany w przepisach nakładają też obowiązek na sądy. Każdy, kto zostanie skazany za przestępstwo seksualne wobec małoletnich, musi mieć zasądzany zakaz wykonywania zawodu i działalności związanej z wychowaniem, edukacją i opieką nad dziećmi. Do tej pory sądy nie musiały tego czynić.

Integralną częścią rejestru przestępców seksualnych jest „Policyjna mapa zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym”. Można na niej zobaczyć, w których miejscowościach aktualnie przebywają skazani prawomocnie pedofile. Interaktywna mapa pokazuje też, w których miejscach częściej dochodzi do przestępstw seksualnych (link do mapy: --> https://policja.maps.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=338ca7cf5e5043778c76b14f696c8eab).

KaMi S

Podobne bulwersujące przypadki pedofilii w Sieradzkiem, o których informowało siewie.tv:
https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4804-policjant-obcowa-seksualnie-z-13-latk-prokuratura-prowadzi-postpowanie-wobec-25-letniego-mczyzny-
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6043-urzdnik-z-sieradza-podejrzany-o-pedofili-aresztowany-na-trzy-miesice
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5512-pracownik-z-sieradzkiego-basenu-oskarony-o-molestowanie
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5838-podofil-z-asku-zatrzymany-chcia-wyrwa-maolat-za-kas

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZmyślna blondynka

Wśród gazetowych ogłoszeń, w dziale praca ukazał anons, że policja poszukuje ludzi do pracy.
Zgłosiły się trzy blondynki. Stanowisko było jedno, więc postanowiono więc wybrać w drodze małego testu kobietę najinteligentniejszą.
- Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu tego osobnika. Proszę powiedzieć nam jak najwięcej o nim. Co się pani nasuwa, jakieś spostrzeżenia?
- Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Kandydatce podziękowano. Druga otrzymała takie samo polecenie.
Odpowiedź też była taka sama: Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Poproszono zatem trzecią kandydatkę.
Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu pewnego osobnika. Proszę powiedzieć nam o nim jak najwięcej. Co pani może powiedzieć o tej osobie na podstawie zdjęcia.
- Ten człowiek nosi szkła kontaktowe. Policjanci z komisji spojrzeli na panią zadziwieni. Sprawdzono w dokumentach: rzeczywiście mężczyzna nosi szkła kontaktowe!.
- No wspaniale! Gratulujemy! Jest pani przyjęta. Ale proszę powiedzieć, jak pani to wydedukowała?
- To proste. Ten człowiek nosi szkła kontaktowe, bo nie może nosić okularów.
- Dlaczego?
- No jak to dlaczego? Przecież on ma tylko jedno ucho!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u