Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Do Zduńskiej Woli dotrą z Krakowa relikwie św. Faustyny I stopnia

Do Zduńskiej Woli dotrą z Krakowa relikwie św. Faustyny I stopnia

Swieta-Siostra-Faustyna-foto-1-560x334W piątek 5 stycznia delegacja z parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z Bazyliki Mniejszej w Zduńskiej Woli udaje się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach, aby odebrać tam relikwie św. Faustyny (więcej na:---> https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7651-relikwie-w-faustyny-przekazane-zduskowolskiej-bazylice-mniejszej). Odbędzie się to w Krakowie podczas mszy o godz. 11.

Do grodu Kraka wybiera się z tej okazji kilkuset zduńskowolan, w tym przedstawiciele Rycerzy Kolumba. Oficjalne wprowadzenie relikwii Świętej do Bazyliki odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 stycznia o godz. 12. Nabożeństwo celebrować będzie biskup włocławski ks. Wiesław Mering. Dzień celebracji wybrano nie bez powodu. Wypada wówczas święto Chrztu Pańskiego oraz 124. rocznica urodzin i chrztu urodzonego w Zduńskiej Woli Rajmunda Kolbe, czyli już św. Maksymiliana Marii Kolbe (choć św. Maksymilian Kolbe urodził się dzień później, bo 8 stycznia 1094 roku, właśnie w Zduńskiej Woli, https://pl.wikipedia.org/wiki/Maksymilian_Maria_Kolbe). Do Zduńskiej Woli trafią relikwie świętej Faustyny I stopnia. Co to oznacza dla wiernych? Wyjaśnia s. Diana Kuczek, kustosz grobu i relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach:

- Relikwie przekazujemy wyłącznie do kultu publicznego w ośrodkach duszpasterskich, aby owocniej było w nich głoszone orędzie Miłosierdzia, które Pan Jezus przekazał przez św. Siostrę Faustynę. W orędziu Miłosierdzia Pan Jezus wzywa do poznawania tajemnicy miłosierdzia Bożego i głoszenia jej światu poprzez świadectwo życia w duchu ufności wobec Boga (pełnienia Jego woli) i miłosierdzia względem bliźnich, przez czyn słowo i modlitwę, zwłaszcza przez systematyczne praktykowanie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w formach przekazanych przez św. Siostrę Faustynę.

Relikwie I stopnia – ex ossibus – pochodzą z kości świętej Siostry Faustyny, Zgromadzenie przekazuje do parafii, kościołów albo kaplic erygowanych pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, Jezusa Miłosiernego i św. Siostry Faustyny, w których w sposób szczególny głoszona jest prawda o miłości miłosiernej Boga do człowieka. Wyjątek stanowią te parafie, które mimo innego wezwania – dynamicznie rozwijają nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i szerzą kult św. Siostry Faustyny. Takie obostrzenia po latach starań spełniła właśnie zduńskowolska Bazylika.

Przy rozpatrywaniu próśb o relikwie św. Siostry Faustyny dla parafii Zgromadzenie zwracano szczególną uwagę na:
-Systematyczne praktykowanie wszystkich nowych form kultu Miłosierdzia Bożego, które Pan Jezus przekazał przez św. Siostrę Faustynę i do których przywiązał wielkie obietnice. Należą do nich:
-Cześć Obrazu Jezusa Miłosiernego z podpisem: Jezu, ufam Tobie.
-Święto Miłosierdzia Bożego poprzedzone nowenną od Wielkiego Piątku.
-Koronka do Miłosierdzia Bożego.
-Godzina Miłosierdzia – modlitwa o 15:00, czyli w chwili śmierci Jezusa.
-Szerzenie czci Miłosierdzia Bożego.
-Regularne celebrowanie w ciągu całego roku Mszy św. z kazaniami ku czci Miłosierdzia Bożego (np. w trzecie piątki miesiąca) i św. Siostry Faustyny oraz innych nabożeństw, np. we wrześniu z Koronką do Miłosierdzia Bożego (na wzór nabożeństw majowych czy czerwcowych).
-Oddawanie czci św. Siostrze Faustynie poprzez korzystanie z jej skutecznego wstawiennictwa w wypraszaniu łask, przez liturgiczne obchodzenie jej wspomnienia 5 października, Mszy wotywnych o św. Faustynie, dziewicy, oraz czerpanie z jej duchowego bogactwa, które pozostawiła w „Dzienniczku”.
-Działanie w parafii grupy formacyjno-modlitewnej zaangażowanej w misję św. Siostry Faustyny, czyli w głoszenie orędzia o Bożym miłosierdziu poprzez świadectwo życia w duchu ufności wobec Boga i miłosierdzia względem bliźnich, przez dzieła miłosierdzia, słowa i modlitwę.

Dodajmy, że krakowskie sanktuarium może też przekazać relikwie II i III stopnia.

Relikwie II stopnia – ex indumentis – pochodzą z habitu św. Siostry Faustyny, są przekazywane do parafii pod innymi wezwaniami, w których zaczyna rozwijać się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i kult św. Siostry Faustyny.

Relikwie III stopnia – ex linteo – pochodzą z płótna, na którym spoczywały kości św. Siostry Faustyny, dostępne w laminowanych obrazkach, medalikach, różańcach. Mogą je otrzymać wierni do prywatnego kultu.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u