Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 21 DO 28 CZERWCA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 21 DO 28 CZERWCA

dni-warty-2018-ok-1528305877I w końcu nadchodzą! Wyczekiwane przez tysiące uczniów wakacje! Najdłuższe od lat, bo to w tym roku aż 73 dni bez szkoły! Niestety, powtórzyć się ma sytuacja jak w ostatnich trzech latach. Pierwszy dzień kanikuły nie będzie przypominał tej sprzed tygodnia. Do kolejnej środy w naszym regionie będzie chłodniej, a w ten weekend temperatura może spaść nawet do 17-18 stopni Celsjusza! Ale tylko na kilka dni. Potem wróci gorąc, duchota i deszcze z burzami!

 

W ten weekend będziemy mieć najdłuższe dni w roku i czeka nas Noc Świętojańska. Stare obrzędy z nią związane będzie można sobie przypomnieć m.in. w Lututowie, Uniejowie, czy Wieluniu. W Wieruszowie z kolei będzie bursztynowo. Rozpoczynają się też - po ubiegłotygodniowym przedbiegu z operetką - na całego Dni Miasta i Gminy Warta. Gwiazdami będą tam m.in. Michał Szpak, Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx, Aleksandra Szwed oraz zespół Cree Sebastiana Riedla. W weekend odbędą się też Dni Zapolic, a w niedzielę w Łasku piknik "Słońcobranie". Ale atrakcji w najbliższe dni będzie dużo więcej. A co będzie się działo w nadchodzący pierwszy, wakacyjny weekend i pierwsze dni letniej kanikuły? O tym tradycyjnie poniżej. Szczegóły także na plakatach.

ZDUŃSKA WOLA

21 czerwca, godz. 18, MBP, ul. Łaska 12. Spotkanie z cyklu "Dieta na zdrową skórę i włosy". 21 -28 czerwca. Kino Ratusz, pl. Wolności 26. Szczegółowy repertuar i cennik na poszczególne dni na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php 24 czerwca. MaksyMila' 2018, Międzynarodowy Bieg Uliczny ku Czci św. Maksymiliana Kolbe. Od godz. 9, ul. św. M.M.Kolbe. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8363-maksymila2018-po-raz-kolejny-w-zduskiej-woli

SZADEK

23 czerwca. "Szadkowskie wietrzenie szafy". Godz. 9.30-14, Targowisko "Mój Rynek".

ZAPOLICE

21 czerwca. Godz. 17. Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu połączone z ogniskiem.

23-24 czerwca Dni Zapolic połączone z Turniejem Sołectw. Sobota to Gminny Turniej Sołectw z bardzo widowiskowymi konkurencjami, m.in.: przeciąganie liny, wyścigi na skrzynkach, drużynowy bieg na nartach. W turnieju wystąpi 11. drużyn: Młodawin Dolny, Paprotnia, Pstrokonie, Strońsko, Świerzyny, Woźniki, Zapolice, Rembieszów Kolonia, Swędzieniejewice, Ptaszkowice, Młodawin Górny. Niedziela do piknik rodzinny z występami przedszkolaków, podopiecznych GOKiS, pokazem iluzji Damiana Spętanego, koncertem "Strońska Czar" oraz pokazem tańca polo dance, jazz i hip hop. Szczegóły na: --> https://www.facebook.com/GOKiSZapolice/photos/gm.503423790061078/2156260244414439/?type=3&theater

SIERADZ

21 i 24 czerwca. Kino Teatr. Seanse filmu "Zimna wojna" . O godz. 18.45 i 20.30.

22-23 czerwca. VIII Ogólnopolski Festiwal NOC Poezji I Muzyki w Sieradzu. VIII Ogólnopolski Festiwal "Noc poezji i muzyki". Podobnie jak w roku poprzednim, będzie to impreza dwudniowa na którą zapraszamy w godzinach wg zamieszczonego programu: https://pbp.sieradz.pl/viii-ogolnopolski-festiwal-noc-poezji-i-muzyki-w-sieradzu,n2100.html
24 czerwca. W stylu Hollywood.
Ruszają piknikowe wakacje z Urzędem Miasta Sieradza. 5 różnych lokalizacji, 5 różnych tematów, 5 okazji do wspólnej zabawy dla dużych i małych. Bob Budowniczy obudzi w Was pasję konstruktorską, popłyniemy z piratami w daleki rejs, zagłębimy sie w tajniki kosmosu i otworzymy przed Wami drogę do wielkiego Hollywood.

Wakacje rozpoczniemy i zakończymy piknikami. Za każdym razem startujemy o godz. 13 i bawimy się do 19:00. Zarezerwujcie dla siebie 5 wakacyjnych niedziel. Harmonogram Pikników:

24.06.2018 - piknik filmowy - skwer Polna/Zajęcza nowy parking

15.07.2018 - piknik piracki - Park Broniewskiego

05.08.2018 - piknik muzyczny - skwer ul. Mickiewicza

19.08.2018 - piknik kosmiczny - plac za wieżowcem ul. Piastowska 16

02.09.2018 - piknik konstruktorski - os. Klonowe Skate Park.

W niedzielę 24 czerwca : Atrakcje i zabawy dla dzieci i dorosłych na cały dzień:

1. GRA FILMOWA PLENEROWA. Ogromna plenerowa gra planszowa z pionkami, sprawdzająca podstawowy wiedzy o bajkach i filmach. Gra przedstawia etapy tworzenia filmu, od pojawienia się scenariusza do wielkiej premiery.

2. NAMIOT VFX. Namiot z green screenem z możliwością zrobienia sobie zdjęcia na wybranym tle. W Namiocie znajdują się lampy, fotobudka, green screen.

3. NAMIOT PLAN FILMOWY. Zajęcia z animatorem: warsztaty filmowe - kalambury filmowe - ćwiczenia aktorskie - odgrywanie scenek z filmów

4. KĄCIK PLASTYCZNY. Co pół godziny konkurs, tematy: plakat ulubionego filmu, ulubiony bohater, stwórz antybohatera, stwórz superbohatera, stwórz potwora, stwórz obcego.

5. GARDEROBA GWIAZD: - robienie makijaży filmowych - tworzenie niepowtarzalnych fryzur - przebieranki

6. ŚCIANKA GWIAZD.

28 czerwca. Kino Teatr, Projekcja filmu Zimna wojna. Godz. 17, 18,30, 20.30.

UNIEJÓW

23 czerwca. Noc Świętojańska „Rock Niepodległy” – Festival Ogniska nad rzeką Wartą, godz. 16, plaża/bulwary uniejowskie.

ŁASK

22 czerwca. Łaski Dom Kultury. Finisaż wystawy prac Andrzeja Mary Jr. Godz. 18, Galeria z Fortepianem.

24 czerwca Piknik Rodzinny Słońcobranie, wprowadzający w okres wakacji i nastrajający pozytywną energią. W programie występy zespołów tanecznych ŁDK i Filii w Kolumnie. Występy artystyczne zespołów z Sędziejowic. Animacje dla dzieci. Warsztaty ekologiczne dla dzieci i rodziców, prowadzone przez Stowarzyszenie Rękodzieła Łaskiego "Szuflandia".„SZAFETERIA” - czyli wielkie, łaskie wietrzenie szaf. Dodatkową atrakcją będzie możliwość skosztowania ekologicznego pieczywa i słodkości. Zapraszamy serdecznie. Ogród ŁDK,, godz. 11:00- 17:00, wstęp wolny

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW „SŁOŃCOBRANIE” 2018
11.00 – Szpilka i Spinacz z Sędziejowic
12.00 – Wena, S’Crew, Elfiki
13.00 – Zespoły z Kolumny: Plus I, Plus II, Soliści
14.00 – 15:30 Przerwa
15.30 – Wokaliści Spółka z.o.o
16.00 – Zespół „Pojutrze”
16.30 – Kabaret RYDZ

WIELUŃ

23 czerwca, plac legionów, godz. 22. Noc Świętojańska.

24 czerwca, godz. 9, stadion WOSiR, II TURNIEJ CHARYTATYWNY "ŁĄCZY NAS SPORT".

WIERUSZÓW

23-24 czerwca. Bursztynowy szlak - kierunek wymiany handlowej od Bałtyku do Morza Śródziemnego, gdzie przewożono „żółty kamień” - bursztyn. „CERAMIDŁA NA BURSZTYNIWYM SZLAKU” to dwudniowa rodzinna impreza integracyjna, która łączy historie, radycje, rękodzieło, muzykowanie na jednej ze ścieżek bursztynowego szlaku – Wieruszowie. Zapraszamy w dniach: 23-24 czerwca, miejsce: park przy stadionie GOSIT/ ul Sportowa, Parkowa. Organizatorzy zaplanowali dwudniowe wydarzenia:

23 czerwca:
- 16:00- ROZPOCZĘCIE CERAMIDEŁ
- Budowanie pieca ceramicznego,
- Warsztaty ceramiczne i garncarskie.
- Warsztaty wycinanki ludowej
- Warsztaty tworzenia kwiatów z papieru i wyplatania wianków.
- Wypalanie w piecu ceramiki
- 18:00 - Koncert przyśpiewek biesiadnych w wykonaniu uczniów z SP Wyszanów
- 19:00 – Koncert zespołu elektro- folk- DAGADANA

Dagadana- to zespół który łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Stąd efekty w postaci nagrań, czy koncertów z muzykami z całego świata. Jedno z tych spotkań doprowadziło do nagrania albumu “Meridian 68”, który był nominowany do nagrody "Fryderyki".
- 20:30 – rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wianek świętojański
- 21:00 – Noc Kupały. Przejście nad rzekę Prosnę i puszczanie wianków na rzekę przy akompaniamencie Aktywnych Kobiet z Sokolnik. Przyśpiewki ludowe.
- 21:30 - RETRO- POTAŃCÓWKA. Zabawa taneczna w rytm starych przebojów. Kiedy się tylko ściemni- występ grupy młodzieżowej działającej przy Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie „ YOUNG FIRE” - pokaz miotaczy ogniem! Ponadto- domowa kuchnia do degustacji, koło fortuny, napitek, słodkości, malowanie twarzy.

23 czerwca:
- 15:00 – Wyjmowanie ceramideł z pieca, rozbieranie pieca ceramicznego, zabawy dla dzieci „ szukanie bursztynów”
- 16:30 - Występ młodzieży śpiewającej ze Studia i Warsztatów Piosenki przy WDK
- 17:30 – koncert GROHMAN ORCHESTA

Grohman Orchestra przyjęła swą nazwę od imienia wielkiego konesera sztuki i przyjaciela artystów, łodzianina Henryka Grohmana. To nazwa bardzo związana z fabrykancką Łodzią. Zespół tworzą muzycy Filharmonii Łódzkiej, liderzy poszczególnych grup oraz koncertmistrz jako skrzypek-dyrygent. Dotychczas Grohman Orchestra grała głównie walce, arie, polki, uwertury i marsze rodziny Straussów. Jednak aby rozszerzyć swój repertuar powstał projekt – „Grohman Orchestra - Klasyka polskiej rozrywki”. Przeprowadzona wśród sympatyków zespołu i melomanów festiwalu Geyer Music Factory ankieta na temat najbardziej przebojowych utworów ostatnich 40 lat pokazała, że lubimy stare, dobre piosenki. One właśnie, w klasycznym brzmieniu naszego zespołu, zabrzmią w nowych, ciekawych aranżacjach.
- 20:00 – STREFA KIBICA. TRANSMISJA MECZU POLSKA- KOLUMBIA Ponadto: ogródek piwny, zimne napoje.

Wszystkie wydarzenia będą się odbywać w parku miejskim koło stadionu, lub namiocie GOSiT.

WARTA

23-24 czerwca. Dni Gminy i Miasta Warty. 23 czerwca na Dniach Warty wystąpi Michał Szpak. Na scenie w Warcie zagra także zespół Sebastiana Riedla, czyli Cree, ten koncert zaplanowano na 24 czerwca, początek o 21. Szczegóły innych wydarzeń w Warcie na plakacie.

Poniżej na stronach placówek kulturalnych i rekreacyjnych z regionu na bieżąco można sprawdzać propozycje dla dzieci, młodzieży i nie tylko na nadchodzące wakacje:
- DK LOKATOR ZDUŃSKA WOLA: http://dklokator.pl/wakacje-z-lokatorem-20/
- MDK ZDUŃSKA WOLA: http://www.mdk-zdunskawola.pl/czas-przygody-wal-a-2018/
- KINO RATUSZ ZDUŃSKA WOLA: http://www.kinoratusz.com/
- MUZEUM HISTORII MIASTA ZDUŃSKA WOLA: http://muzeumzdunskawola.blogspot.com/
- SDK SIERADZ: http://www.sdk.ssmsieradz.pl/
- SIERADZKIE CENTRUM KULTURY: http://www.scksieradz.pl/aktualnosci
- ŁASKI DOM KULTURY, Łask: https://www.facebook.com/pg/laskidomkultury/events/
- MGOK w Szadku: https://www.facebook.com/mgok.szadek/
- GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W ZAPOLICACH: https://www.facebook.com/search/top/?q=gminny%20o%C5%9Brodek%20kultury%20i%20sportu%20w%20zapolicach
- MUZEUM ZIEMI WIELUŃSKIEJ: http://www.muzeum.wielun.pl/wielun/01/index.html
- TERMY UNIEJÓW:https://www.termyuniejow.pl/; https://uniejow.pl/wydarzenia
- KINO SYRENA I WIELUŃSKI DOM KULTURY, WIELUŃ: http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/06/repertuar-syreny/
- WIERUSZOWSKI DOM KULTURY: http://www.wdkwieruszow.pl/aktualnosci.html
- Centrum Kultury W BŁASZKACH: http://www.ckb.blaszki.pl/aktualnosci
- GMINA WARTA: http://gimwarta.xaa.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=1115&Itemid=280;

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u