Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pierwsze miejsce sieradzkich policjantów w eliminacjach zawodów ,,Patrol Roku''

Pierwsze miejsce sieradzkich policjantów w eliminacjach zawodów ,,Patrol Roku''

259-66882Od 27 do 29 czerwca odbyły się wojewódzkie eliminacje XXV Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji "Patrol Roku". W zawodach wzięło udział 46 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji województwa łódzkiego. Miło nam poinformować, że w tych zawodach pierwsze miejsce zajęli policjanci z Sieradza, a trzecie ze Zduńskiej Woli. Gratulujemy!

 

Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów prewencji, czyli tych najczęściej spotykanych na ulicach. Funkcjonariusze tworzący dwuosobowe patrole musieli wykazać się ogromną wiedzą, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami praktycznymi. Rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach: test wiedzy policyjnej, interwencje policyjne , techniki obezwładniania osób, strzelanie sytuacyjne i bieg pościgowy. Strzelanie sytuacyjne odbyło się na strzelnicy w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, natomiast pozostałe konkurencje rozegrano na terenie sieradzkiego Ośrodka Szkolenia Policji. Po podsumowaniu punktacji wyłoniono zwycięzców, którym osobiście pogratulował Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński.
I miejsce – KPP Sieradz; st. sierż. Mateusz Sierek i st. post. Damian Rosiak.
II miejsce: KPP Opoczno; sierż. Piotr Rudzki i sierż. Cezary Maślak.
III miejsce: KPP w Zduńskiej Woli; sierż. sztab. Adam Kaźmierczak i st. sierż. Marcin Dubiak.

Najlepsi w eliminacjach wojewódzkich odbiorą nagrody podczas uroczystości obchodów Święta Policji w Zgierzu. Dwie najwyżej sklasyfikowane pary patrolowe wezmą udział w ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się 12 - 14 września w Szkole Policji w Słupsku.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u