Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wielton nabył 12 hektarów ziemi bo byłej Cukrowni Wieluń

Wielton nabył 12 hektarów ziemi bo byłej Cukrowni Wieluń

Icon_1200x630Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, wczoraj podpisano porozumienie dotyczące nabycia prawa użytkowania wieczystego przez firmę Wielton - zwycięzcę przetargu - prawie 12 hektarów terenów po byłej Cukrowni Wieluń. Transakcja opiewa na kwotę ponad 3 mln 700 tys. zł. Porozumienie podpisali burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa oraz prezes zarządu firmy Wielton, Mariusz Golec.

 

- Myślę, że na tę chwilę czekało bardzo wielu mieszkańców nie tylko Wielunia, ale i Ziemi Wieluńskiej - mówił w RZW burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa - ponieważ dziś finalizujemy zakup przez Wielton prawie 12 hektarów terenów po byłej Cukrowni. Teren ten będzie służył dalszemu rozwojowi firmy Wielton w Wieluniu. Są miasta, które konkretnie kojarzą się z fabrykami, np. Wronki kojarzą się z wyrobem kuchenek Amica, Opoczno kojarzy się z płytkami i myślę, że Wieluń już na stałe do tej mapy gospodarczej wszedł jako miasto, które kojarzy się z naczepami. Z największym polskim producentem naczep, trzecim w Europie. I widząc intensywny program inwestycyjny firmy, wierzymy, że przyszłość tego miasta, tej ziemi w bardzo dobrych perspektywach się rysuje. Dziękujemy firmie Wielton, że zaufała naszej filozofii patrzenia na sprawy miasta, na sprawy gospodarcze w tym mieście.
- Nabyliśmy teren po historycznym zakładzie - Cukrowni Wieluń - powiedział w RZW prezes Wieltonu, Mariusz Golec . Nabyliśmy 12 ha, a to oznacza, że chcemy rozwijać się w Wieluniu. Mimo iż nasza fabryka już dzisiaj zatrudnia 1800 osób, to jeżeli będziemy kontynuować rozwój, to zatrudnienie będzie wręcz lawinowo rosło. Chcemy oczywiście inwestować w nowoczesne technologie, które będą powodowały to, że będziemy mogli konkurować na europejskim rynku. Budujemy siłę grupy, która platformę produkcyjną i to serce będzie miała tutaj w Wieluniu. Nie mamy zamiaru tego nigdzie przenosić. To tutaj będzie centrum kompetencji związane z rozwojem wszystkich produktów. Tutaj jest centrum badawczo – rozwojowe i tutaj będzie jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie, jeżeli chodzi o sektor produkcji naczep. Cieszę się, że udało nam się „dopiąć” ten zakup i on oznacza to, że będą inwestycje w najbliższych trzech latach, które będą skutkowały tym, że zakład będzie coraz większy i będzie coraz więcej produkował.
Burmistrz Wielunia podpisał również deklarację o współpracy z burmistrz niemieckiego miasta Waltrop, Nicole Moenikes. Waltrop to miasto, w którym firma Wielton kupiła fabrykę Langendorfa, niemieckiego producenta naczep. - Pan prezes Mariusz Golec stwierdził, że Wieluń i Waltrop to są miasta bardzo do siebie podobne - mówił w RZW burmistrz Paweł Okrasa.
- Podobne pod względem wielkości gminy i pod względem ilości mieszkańców. Chodzi nam o to, aby ta współpraca była oparta nie tylko o współpracę gospodarczą, czyli biznes, ale abyśmy tę współpracę przenieśli na inne poziomy, które są niezwykle ważne, aby się poznawać, czyli wymiana dzieci, młodzieży, sportowa, kulturalna, kulinarna także. Ponieważ jeżeli poznamy dobrze swoje kultury, swoje obyczaje, nie będzie między nami waśni, nie będzie motywacji do tego, aby z sobą walczyć. Nicole Moenikes, burmistrz Waltrop: - Podpisanie tego listu da możliwość współpracy pomiędzy miastami i jest pewnym udowodnieniem demokracji. Myślę, że będzie to bardzo dobre partnerstwo i bardzo aktywne dla obu stron. - Takim naszym celem, oprócz rozwijania biznesu, jest budowanie współpracy w obszarach społecznych. To jest dla nas bardzo istotne - podsumował prezes Mariusz Golec. (opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u