Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Świąteczno - noworoczny muzycznej w Teatrze Miejskim w Sieradzu

Świąteczno - noworoczny muzycznej w Teatrze Miejskim w Sieradzu

KONCERT95Trudno było znaleźć wolne miejsce w sali teatralnej Sieradzkiego Centrum Kultury, a jeszcze trudniej było o wolne miejsce parkingowe w okolicy teatru. Powodem tego sympatycznego ,,kryzysu'' był Koncert Świąteczno – noworoczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu. Warto było tam być!

 

Nic dziwnego, gdyż na deskach teatru wystąpili w tym dniu wszyscy (!) uczniowie szkoły, a na widowni, za ich powodzenie trzymali kciuki najbliżsi – rodzice, dziadkowie i całe rodziny. W uroczystym koncercie wzięły udział wszystkie szkolne zespoły: orkiestra smyczkowa, zespoły wokalny, smyczkowy, rytmiczny, chór, kwartet klarnetowy, zespół kameralny i perkusyjny oraz trio akordeonowe. Wystąpili również laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich, które odbyły się w I półroczu. Wśród wykonawców pojawili się również uczniowie, którzy zdobyli wysokie noty w przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej. Noworoczne życzenia złożył Sieradzanom w góralskiej gwarze Eugeniusz Elerowski – ojciec i dziadek absolwentek naszej szkoły. Tego nie da się opowiedzieć – to trzeba zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=oArYewrUqWk Koncert zakończył występ szkolnej orkiestry. Niebawem kolejne koncerty, ale już w murach szkoły przy ul. Jana Pawła II 48. W piątek 25 stycznia o godzinie 18 wystąpi jazzowa grupa HeFi Quartet & Stefan Błaszczyński, a 2 lutego o godzinie 16 i 18.30 zapraszamy na Koncert Nauczycieli.
Bilety/cegiełki na te wydarzenia dostępne są już w szkolnym sekretariacie. Ilość miejsc jest ograniczona, stąd prośba o szybkie podjęcie decyzji.

Tekst i foto: Sławomir Cieślak PSM I st. w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u