Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Mały inwentarz na wielkiej wystawie: króliki, gołębie, ptactwo ozdobne w ten weekend w Wieluni

Mały inwentarz na wielkiej wystawie: króliki, gołębie, ptactwo ozdobne w ten weekend w Wieluni

krolikwielunKto kocha króliki, króliczki, małe i duże oraz ozdobne ptactwo, w tym gołębie powinien się pojawić w Wieluniu na XVI Ogólnopolskiej Wystawie Królików Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Gołębi (więcej na: --> https://www.agropolska.pl/dzialy/nadchodzace-wydarzenia/xvi-ogolnopolska-wystawa-krolikow-rasowych-drobiu-ozdobnego-i-golebi-w-wieluniu-2019,4259.html).

 

A tę zaplanowano w sobotę 16 lutego od godziny 8. Dwudniowy pokaz królików i ptaków zakończy się w niedzielę 17 lutego o godzinie 15. Wystawa odbędzie się jak zwykle w hali WOSIR, ul. Częstochowska 35. Będzie można podziwiać tam blisko 1,3 tys. zwierzaków, tych latających jak i tych, które lubią się tulić do ludzi, jak np. króle.
W sobotę wystawa będzie dostępna dla kupujących i zwiedzających w godz. 8-18. O godz. 9.30 oficjalnego otwarcia dokonają starosta wieluński Marek Kieler i burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. W niedzielę można będzie oglądać króliki oraz inne "żywe eksponaty" od godz. 8 do 15, kiedy nastąpi zamknięcie wystawy i wręczenie nagród dla hodowców. Bilet wstępu kosztuje tylko 5 zł. Darmowe wejścia mają dzieci i młodzież do lat 8. Największa tego rodzaju wystawa w Polsce odbędzie się w Wieluniu po już raz szesnasty. Hodowcy przybędą do tego miasta w piątek i wówczas będą prezentować króliki i ptaki przed komisją sędziowską.
Organizatorem wystawy są: Związek Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza Ziemi Wieluńskiej i Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego. Honorowym patronatem wystawę objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, starosta wieluński oraz burmistrz Wielunia. O innych wydarzeniach na weekend i następne dni znajdziecie więcej już jutro w naszym "CO, GDZIE KIEDY W SIERADZKIEM OD 13 DO 19 LUTEGO."

Leon

Fot.: https://z-upload.facebook.com/events/341699023413349/ Na tym profilu też od soboty można śledzić wystawę i prezentowane tam króliki i ptactwo.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u