Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Rasista ze Zduńskiej Woli trafił do aresztu

Rasista ze Zduńskiej Woli trafił do aresztu

wiezienieJeszcze przed II wojną światową Zduńska Wola uznawana była za miasto tolerancyjne, wielokulturowe. Żyli to obok siebie Polacy, Niemcy, Żydzi i Czesi. Katolicy, babtyści, wyznawcy judaizmu... Ostatnie wydarzenia pokazują jednak, że nie wszyscy współcześni mieszkańcy potrafią się pogodzić z tym, że obok nich egzystują inne nacje. Prokuratura mówi wręcz o rasizmie!

Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli prowadzi śledztwo w sprawie pobicia w dniu 27 stycznia tego roku w Zduńskiej Woli trzech osób narodowości bułgarskiej. Jak podaje na stronie Prokuratury Okręgowej w Sieradzu jej rzecznik, Józef Mizerski, tego dnia w klubie ,,Montownia'' w Zduńskiej Woli doszło do utarczki słownej między bawiącymi się obywatelami Bułgarii, a zduńskowolaninami. Przyczyną zajścia było przypadkowe potrącenie zduńskowolanina przez jednego z Bułgarów. Bwaj mężczyźni - Bułgarzy - i kobieta wyszli zaraz z klubu. Za nimi lokal opuściło kilkunastu Polaków. Część osób zaczęła wykrzykiwać słowa o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym, a także wypowiadać groźby i zniewagi pod adresem Bułgarów. Wówczas Łukasz T. i Jarosław W. oraz inne osoby rzuciły się na Bułgarów i zaczęli ich bić rękoma po całym ciele, a potem brutalnie kopać. Jeden z pokrzywdzonych doznał dość poważnych obrażeń ciała; podczas bicia stracił kilka zębów, co w Kodeksie Karnym uznawane jest za naruszenie czynności narządu żucia na okres powyżej 7 dni. Organom ścigania udało się ustalić część osób biorących udział w zdarzeniu. Dotychczas zatrzymano już dwie osoby; Łukasza T. i Jarosława W. Pierwszy z nich - jak się okazało odbywał już karę pozbawienia wolności za rozbój, a zatem pobicia osób narodowości bułgarskiej - dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.
Jak wyjaśnia rzecznik J.Mizerski, zachowania sprawców uznano jako naruszające przepisy art.119 kk, 158 § 1 kk i art.257 kk. Czyn tego rodzaju zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (Serwis prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Strona 2 z 2) W stosunku do Łukasza T. prokurator wystąpił z wnioskiem do miejscowego Sądu Rejonowego o zastosowanie aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy, zaś wobec Jarosława W. sąd zastosował dozór policji. Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli zgodził się z wnioskiem prokuratury i Łukasza T. trafił do aresztu na trzy miesiące.

 

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u