Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjanci ostrzegają przed złodziejami. Uważajmy na cmentarzach!

Policjanci ostrzegają przed złodziejami. Uważajmy na cmentarzach!

CMENTARZPatrolując nekropolie w całym regionie dzielnicowi i policyjni profilaktycy rozmawiają z porządkującymi nagrobki oraz rozdają ulotki przypominając o tym, by nawet na moment, zwłaszcza podczas prac wokół grobów, nie spuszczać z oka torebki, telefonu, a portfele nosić dobrze schowane, najlepiej w wewnętrznych kieszeniach. Przypominają również, że warto, przy aktualnie szybko zapadającym zmroku, nosić elementy odblaskowe.

 

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, czas, w którym licznie odwiedzamy groby bliskim osób, by uporządkować i ustroić nagrobki oraz w ciszy i zadumie wspomnieć tych, którzy odeszli. Atmosfera zadumy i refleksji sprzyja jednak złodziejom. Każdego roku do policji w całym kraju wpływają zawiadomienia o kradzieżach pozostawionych bez dozoru – tylko na krótką chwilę – torebkach, telefonach, czy wyciągniętych z kieszeni portfelach. Aby zapobiec temu, policjanci z Łodzi prowadzą intensywną akcję profilaktyczną, uczulając odwiedzających łódzkie nekropolie na potencjalne zagrożenia, apelując o zachowanie ostrożności i - dla przypomnienia - wręczając opracowane na tę okoliczność ulotki. Dzielnicowi i profilaktycy z wydziałów prewencji komend powiatowych kampanię informacyjną będą prowadzić na wszystkich cmentarzach do 2 listopada br. W tym okresie w rejonie największych nekropolii wystawione zostaną także posterunki mobilne, a do służby skierowane będą dodatkowe patrole policyjne, w tym nieumundurowane.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują do odwiedzających groby bliskich o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do kilku praktycznych porad. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy większej kwoty pieniędzy lub kosztowności, nie trzymajmy ich w reklamówkach, otwartych kieszeniach a nawet w ręce. Złodzieje często działają w grupach, tworzą "sztuczny tłok", by wykorzystać chwilę nieuwagi i nas okraść. Telefon komórkowy, karty płatnicze, gotówkę i portfel nośmy zawsze w wewnętrznej kieszeni. Korzystając z komunikacji miejskiej torebkę lub torbę z naszymi rzeczami - koniecznie zamkniętą - trzymajmy przed sobą. Zwracajmy uwagę na naszą własność, zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu. Na cmentarzu nie zostawiajmy wartościowych rzeczy - nawet na chwilę - na ławce lub przy grobie. Krótka nieobecność może wystarczyć złodziejowi na dokonanie kradzieży. Nie powierzajmy także swego mienia opiece przypadkowych, nieznanych osób. Policjanci apelują ponadto, aby w zaparkowanych samochodach nie pozostawiać w miejscach widocznych wartościowych przedmiotów, gdyż może to sprowokować do włamania, a do kierowców o zachowanie trzeźwości, ścisłe przestrzeganie obowiązujących przepisów i stosowanie się do znaków i poleceń kierujących ruchem.

Funkcjonariusze z całego regionu sieradzkiego apelują także do pieszych do nakładania na odzież elementów odblaskowych, poprawiających bezpieczeństwo po zmierzchu. Zwłaszcza w okolicach cmentarzy na obrzeżach miast oraz w drodze do nekropolii na terenach wiejskich.

Opr. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u