Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności GMINA ŁASK BEZ DOŻYNEK?

GMINA ŁASK BEZ DOŻYNEK?

sykuddoyznkiJak podaje portal mojlask, w tym roku dożynek łaskich nie będzie. Taką decyzję podjął ponoć burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek. Podobno brak jest chętnych do organizacji tego przedsięwzięcia. Ale po ubiegłorocznych dożynkach, kiedy to desperat zaatakował Szkudlarka gazem i paralizatorem w Kolegiacie właśnie podczas dożynek, można mieć wrażenie, że burmistrz ma niechęć do tychże obrządków.

 

Zaskakującą informację o rezygnacji z organizowania tegorocznych dożynek burmistrz Łasku przedstawił na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Zrobił to dopiero po dociekliwych pytaniach radnych. – W tym roku nie planujemy organizacji dożynek, ponieważ mieliśmy wyjątkowo dużo imprez. W tym roku doszły udane Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Z tego tytułu również ponieśliśmy koszty. Kiedyś był większy trend do organizacji dożynek. Dzisiaj nawet nie można sprzedać kieliszka nalewki czy kawałka ciasta bez kasy fiskalnej, bo zaraz skarbówka się dopomina – wyznał Gabriel Szkudlarek. Burmistrz twierdzi również, że nie zgłosiło się ponoć zbyt wielu chętnych do współorganizacji tej imprezy.

– Należy pamiętać, że do niedawna w gminie Łask była jedna impreza, czyli Jarmark Łaski. Na długie lata zawieszono dożynki. Później doszedł Festiwal Róż. W tym roku mieliśmy szóstą edycję. Impreza bardzo udana, ale również potrzebna. Nie ma w Polsce drugiej takiej ukwieconej ziemi jak nasza łaska. Należy to promować. To ciężka i potrzebna praca hodowców, producentów i osób pracujących przy różach. Im się to należy. Oni wyszli z taką propozycją do władz i powstało nawet stowarzyszenie Miłośników Łaskiej Róży. Skoro w tym roku odbyły się aż trzy imprezy, a nie ma trendu na dożynki, podjąłem więc męską decyzję, że rezygnujemy. A kto będzie w przyszłym roku, niech decyduje, czy wrócić do dożynek – dodał burmistrz.

Radni przyjęli decyzję burmistrza ze stoickim spokojem. Przypomnijmy, że Gabriel Szkudlarek w tamtym roku został zaatakowany w kościele paralizatorem i gazem przez jednego z mieszkańców gminy. (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7219-mczyzny-ktory-zaatakowa-burmistrza-asku-nie-mona-na-razie-przesucha). Agresor nie zgadzał się z burmistrzem w kwestii ceny za odbiór śmieci. Działo się to podczas uroczystej mszy świętej dożynkowej.

KaMi S

Podobne
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7219-mczyzny-ktory-zaatakowa-burmistrza-asku-nie-mona-na-razie-przesucha

Fot. FB, http://lask.naszemiasto.pl/artykul/atak-na-burmistrza-lasku-podczas-dozynek,4241006,art,t,id,tm.html

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u