Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Internetowy oszust wpadł w ręce poddębickich policjantów

Internetowy oszust wpadł w ręce poddębickich policjantów

policja1Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego jedenastoma listami gończymi, wystawionymi przez sześć prokuratur i przez trzy sądy. 33-latek prowadził swój przestępczy proceder na terenie kilku województw, także w łódzkim. Teraz przebywa w zakładzie karnym. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

Jak informuje st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, rzecznik prasowy KPP w Poddebicach, 5 października o godz. 9 policjanci Wydziału Kryminalnego z Poddębic otrzymali informację o poszukiwanym przestępcy. Ukrywającym się mężczyzną był mieszkaniec powiatu zgierskiego, który od ponad roku prowadził fikcyjną sprzedaż w Internecie. Oprócz tego, że był poszukiwany jedenastoma listami gończymi, na jego osobę wystawiono cztery nakazy doprowadzenia oraz dwa nakazy ustalenia jego miejsca pobytu!
Mężczyzna oszukiwał ludzi zachęcając do kupna różnych przedmiotów na portalach aukcyjnych. Po wpłaceniu zaliczki potencjalny klient nigdy nie otrzymywał zakupionego towaru. Chcąc zwieść organa ścigania kilkakrotnie zmieniał miejsce pobytu. Po wynajęciu lokalu nie płacił czynszu, a gdy właściciel orientował się, że ma do czynienia z nieuczciwym najemcą, ten znikał. Aby nie zostać zdemaskowanym często zmieniał telefony komórkowe oraz numery kontaktowe. Jego działania utrudniały policjantom pracę, lecz każdą informację dokładnie sprawdzali. Właśnie jedna z nich naprowadziła na ostatni ślad 33-latka. Poszukiwany został zatrzymany w Łodzi około godz. 16.30, podczas próby ucieczki z kolejnego wynajętego mieszkania.

Opr. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u