Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ponad 2,6 mln zł dla na remont drogi w Zduńskiej Woli

Ponad 2,6 mln zł dla na remont drogi w Zduńskiej Woli

drogapowiat3Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli informuje z dumą na swoim portalu społecznościowym: Mogę to w końcu oficjalnie potwierdzić; 2.600.000 zł pozyskał Powiat Zduńskowolski na przebudowę ul. Łaskiej (odcinek Orione - Łódzka) i Świerkowej (odcinek Łaska - Jodłowa) w Zduńskiej Woli z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Wojewoda Łódzki ogłosił ostateczną listę rankingową i przy utrzymaniu zapowiadanej wcześniej kwoty 34 mln dla powiatów w woj. łódzkim, mamy zapewnione współfinansowanie. Czekamy tylko na potwierdzenie ministra. Wartość całej przebudowy to ponad 5.600.000 zł. Oczywiście jest też partner - Miasto Zduńska Wola z udziałem 984.000 zł. Ogromne podziękowania dla Aleksandra Nowaka i pozostałych pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli pomagających mi w przygotowaniu wniosku. To jest efekt naszej pracy przez ostatnie dwa lata, bo tyle trwa przygotowanie tak dużego zadania. Co mieszkańcy otrzymają po przebudowie: nowe nawierzchnie obu ulic, ich odwodnienie, pełne oznakowanie, ciągi pieszo- rowerowe i chodniki, nowe wjazdy, rondo na skrzyżowaniu ulic Łaskiej i Świerkowej, również przebudowę włączenia ulicy Jodłowej w Świerkową z wyniesionym przejściem dla pieszych prowadzącym z pasażu Drzewieckiego na cmentarz.
Kiedy to będzie? Przetargi w I kwartale 2019 i realizacja maj - październik 2019. O wszystkim będę informował na bieżąco.'' To jest pierwszy etap gruntownej przebudowy ulic powiatowych Łaska - Świerkowa - Jodłowa - Staszica - Spółdzielcza, których modernizacje realizowane będą w kolejnych latach.

https://www.lodzkie.eu/…/5137,nabor-i-realizacja-wnioskow-2…"

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u