Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zatrzymani z narkotykami

Zatrzymani z narkotykami

policja1Policjanci z Wielunia zatrzymali trzy osoby w wieku od 17 do 25 lat podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Cała trójka wpadła w ręce funkcjonariuszy dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Wszyscy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Prokurator wobec 22- latki zastosował dozór policyjny.

18 maja przed godz. 22 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który może kierować autem będąc pod wpływem narkotyków. Skierowani na miejsce policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego w miejscowości Kraszkowice zauważyli wytypowany samochód, który natychmiast zatrzymali do kontroli. Zachowanie 25-letniego kierowcy Volvo wzbudziło podejrzenia, iż może się on znajdować pod wpływem środków odurzających. Pobrano od niego krew do dalszych badań. Oprócz kierowcy w samochodzie znajdowali się pasażerowie - dwaj mężczyźni i kobieta. Ich nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, iż mogą posiadać zabronione prawem substancje. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Podczas przeszukania samochodu znaleźli kurtkę oraz portfel, w których ukryte były dilerki z tak zwanym kryształem. Oprócz tego pod autem znaleźli damską kosmetyczkę, w której znajdował się susz marihuany, kryształ oraz dwie wagi elektroniczne. Jak ustalili policjanci, właścicielką tych środków odurzających była 22- letnia pasażerka Volvo. Również przy 17- latku policjanci znaleźli dilerkę z kryształem.
Wszyscy zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Cała trójka usłyszała już zarzuty. 17 i 25- latek odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 22- latka usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających oraz udzielania ich osobie małoletniej. Prokurator wobec kobiety zastosował dozór policyjny. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Za przestępstwo udzielania środków odurzających małoletniemu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u