Strona główna Artykuły Aktualności Zwycięska majówka MKS Zduńska Wola

Zwycięska majówka MKS Zduńska Wola

DSC06547Drużyna seniorów MKS Zduńska Wola pokonała 3:2 wyżej notowany zespół Piasta Błaszki. Było to kolejne zwycięstwo zduńskowolan na własnym boisku. Po tym zwycięstwie zespół awansował na szóstą pozycję w tabeli rozgrywek sieradzkiej klasy okręgowej, ma 42 punkty, bramki: 62-43.

Mecz z Piastem od początku układał się po myśli gospodarzy. W 14 minucie w polu karnym gości został sfaulowany Łukasz Światowy, a Mateusz Witczak, kapitan zespołu MKS zamienił rzut karny na bramkę. W 27 minucie Łukasz Światowy po strzale na tak zwany ,,krótki słupek" podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 2:0. Goście z Błaszek jeszcze w pierwszej części gry zdobyli gola kontaktowego po strzale Adriana Sroczyńskiego w 39 minucie . W drugiej połowie padły jeszcze dwa gole po rzutach karnych dla MKS i Piasta. Kolejny mecz MKS rozegra na wyjeździe z zespołem KS Chojne.

MKS Zduńska Wola - Piast Błaszki 3:2 (2:1)

Bramki dla MKS: Mateusz Witczak 14' (k) 53' (k), Łukasz Światowy 27'