Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Rolnicy z regionu mogą składać wnioski z powodu suszy!

Rolnicy z regionu mogą składać wnioski z powodu suszy!

baszkiszuszaRolnicy z regionu mogą składać wnioski o odszkodowania ze względu na długotrwałą suszę. To ostatni moment, gdy rolnicy mogą starać się o pomoc Ministerstwa Rolnictwa. Najpierw jednak trzeba oszacować straty związane z tegoroczną suszą. Ta, jak się okazuje, dotknęła także nasz region, powoduje szkody w uprawach i wielu rolników narzeka na jej skutki. Aby uzyskać wsparcie finansowe należy wypełnić odpowiedni wniosek, by komisja zdążyła wyjechać w teren jeszcze przed żniwami.

 

Muszą jednak pamiętać, że odszkodowania nie dotyczą upraw, gdzie zostały już zebrane plony!!! Rolnicy powinni zatem sprawdzić informacje dotyczące skutków suszy w każdym z urzędów miast i gmin. My podajemy tylko kilka, gdzie to jest już to wyraźnie zaznaczone na stronach urzędowych:

SIERADZ

Osoby starające się o odszkodowanie mają czas na złożenie wniosku do 11 lipca w Biurze Obsługi Klienta. Więcej na:http://www.umsieradz.pl/pl/news/odszkodowania-za-susz%C4%99

GMINA ZDUŃSKA WOLA.

Wójt Gminy Zduńska Wola informuje, iż w terminie do 12.07.2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Zduńskiej Woli, pok. nr 4 można dokonywać zgłoszeń szkód w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę. W tym celu należy wypełnić wszystkie dokumenty, które zostały opracowane przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi tj.
-wniosek o oszacowanie szkód przez komisję, pdf
-oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach, pdf
-oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej i poniesionych szkodach (jeśli dotyczy), pdf
-oświadczenie nr 4b o poniesionych szkodach w uprawach trwałych (jeśli dotyczy). pdf

Wyżej wymienione dokumenty można również pobrać w Urzędzie Gminy w Zduńskiej Woli, pok. nr 4. Dokumenty muszą zostać wypełnione zgodnie z wnioskiem o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2018, którego kserokopię należy również dołączyć do zgłoszenia szkody. Wniosek ten należy wydrukować ze strony ARiMR logując się do eWnioskuPlus.

GMINA BŁASZKI

Wnioski będą przyjmowane do 13 lipca. Szczegóły na komunikacie poniżej.

GMINA SZADEK

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy i Miasta Szadek szkód w uprawach zbóż jarych i ozimych oraz roślin strączkowych z powodu suszy wnioski można składać w szadkowskim urzędzie do 12 lipca.

Opr. Kami S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u