Strona główna Artykuły Aktualności Gratulacje od marszałka województwa dla lekkoatletów z MUKS PARK Zduńska Wola

Gratulacje od marszałka województwa dla lekkoatletów z MUKS PARK Zduńska Wola

1Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień spotkał się z medalistami z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Park Zduńska Wola. Młodzi sportowcy z MUKS PARK Zduńska Wola: Adam Łukomski, Tomasz Ratajczyk i Karolina Bomba odnieśli ostatnio sporo sukcesów.

W lipcu Adam Łukomski (bieg sztafetowy, sztafeta szwedzka) i Tomasz Ratajczyk (rzut młotem) zdobyli dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce U18, które odbywały się w Györ na Węgrzech. W sumie na sześć medali, jakie zdobyła reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy do lat 18 na Węgrzech, dwa przyjechały do Zduńskiej Woli. Kolejne sukcesy młodzi zawodnicy MUKS PARK Zduńska Wola odnieśli na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski U18 w Chorzowie. Tam reprezentanci ze Zduńskiej Woli zdobyli trzy medale. Po złotym medalu zdobyli Adam Łukomski i Tomasz Ratajczyk. Tomek pobił przy okazji swój życiowy rekord w rzucie młotem. Już w kwalifikacjach uzyskał 75,56 m i rekord życiowy. W finale konkursu rzutu młotem jeszcze ten rezultat poprawił. Brązowy medal dał wynik 76,01 m. Z kolei srebrny medal wywalczyła Karolina Bomba w rzucie młotem. Trenerem nastolatków jest Tomasz Szewczyk.

- Cieszę się, że młodzi ludzi z naszego regionu odnoszą sukcesy. Gratuluję zawodnikom ze Zduńskiej Woli i życzę im kolejnych sukcesów. Jako samorząd inwestujemy w infrastrukturę sportową w całym regionie. Co roku staramy się przekazywać coraz więcej środków na budowę nowych i modernizację starych obiektów sportowych – mówił marszałek Witold Stępień. Młodzi Lekkoatleci z MUKS PARK Zduńska Wola będą również w kadrze Polski na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży U18. Te odbędą się w Buenos Aires już w październiku.