Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Skandal ze spalaniem śmieci w Karsznicach. Przez piec przeszły tony zmielonych odpadów!

Skandal ze spalaniem śmieci w Karsznicach. Przez piec przeszły tony zmielonych odpadów!

51730750_5328567467309961_5893871452934897664_nW miniony poniedziałek po godzinie 20 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli podczas kontroli w ramach ochrony środowiska w kotłowni należącej do jednej ze Wspólnot Mieszkaniowych na os. Karsznice potwierdzili, że dochodziło tam do spalania znacznej ilości odpadów. Wydano polecenie natychmiastowego wygaszenia pieca. Z uwagi na bardzo dużą ilość - co najmniej 20 ton spalanych odpadów - w postaci zmielonych płyt MDF, płyt pilśniowych, folii i plastiku - spawa została przekazana policji jako przestępstwo z art. 183 §1 KK. Spalanie tego typu materiałów i w takiej ilości powoduje istotne obniżenie jakości powietrza, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

 

Sprawa jest rozwojowa, bowiem Wspólnota do ogrzewania bloków korzystała z usług firmy zewnętrznej, z Bydgoszczy, a ta z kolei korzystała z dostaw opału od firmy z Pruszcza. Na miejscu w Karsznicach zabezpieczono także do analizy próbki spalanego opału. W styczniu strażnicy ze Zduńskiej Woli przeszli specjalistyczne szkolenie poświęcone pobieraniom próbek popiołu i procedurom postępowania, kiedy mają podejrzenie, że do pieca nie trafia opał dopuszczony do obiegu.

Leon

Fot.: Straż Miejska w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u