Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Przedwiośnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Zduńskiej Woli

Przedwiośnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Zduńskiej Woli

czytelniaMiejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli przygotowała na najbliższe dni wiele ciekawych propozycji. Warto się z nimi zapoznać, warto z nich skorzystać. Szczegóły poniżej.

 

 

15 marca, godz. 13.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli organizuje szkolenie dla osób niewidomych i niedowidzących z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadzą ratownicy medyczni z Fundacji Inicjatyw Niemożliwych „Cudosfera”. Udział wezmą członkowie Kół Polskiego Związku Niewidomych w Zduńskiej Woli i Sieradzu. (Czytelnia MBP ul. Łaska 12, I piętro).

16 marca, godz. 11.
Spotkanie członków Zduńskowolskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych z przedstawicielem Spółdzielni „Nowa Praca Niewidomych” oraz przedstawicielem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego . Tematem spotkania będzie prezentacja Czytaka - odtwarzacza cyfrowych książek mówionych. Czytak to prosty w obsłudze, przenośny, wyposażony w głośnik i doskonale wyczuwalną klawiaturę, w pełni udźwiękowiony , przyjazny dla osób z dysfunkcją narządu wzroku oraz dla seniorów cyfrowy odtwarzacz książek mówionych.

17 marca, Warsztaty literackie:
Dla uczniów Liceum Plastycznego im. Katarzyny oraz Zespołu Szkół nr i 1 im. Obrońców Westerplatte Mariusz Czubaj przeprowadzi warsztaty literackie, które będą m. in. dotyczyć bohatera w powieści kryminalnej; tworzenia "ramy" dla fabuły, czyli konstrukcji czasu i przestrzeni; konstruowania dialogu. Warsztaty w godz. 10 - 13.30.

17 marca, spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na spotkanie z Mariuszem Czubajem. Spotkanie poprowadzi Andrzej Adamczewski Mariusz Czubaj - literaturoznawca, antropolog kulturowy, autor powieści kryminalnych. Profesor antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Członek redakcji kwartalnika „Kultura Popularna” .W zakresie literatury kryminalnej łączy teorię z praktyką. Za powieść 21:37, pierwszą z cyklu z profilerem Rudolfem Heinzem, otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008 r. Martwe popołudnie rozpoczyna kolejny cykl powieściowy z ekspertem do spraw bezpieczeństwa i specjalistą od poszukiwań zaginionych, Marcinem Hłaską. Powieść zdobyła specjalne wyróżnienie "za wyjątkową formę narracyjną i publicystycznie odważny obraz Polski" na festiwalu Kryminalna Piła (2015). Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w Czytelni MBP ul. Łaska 12. (I piętro)

Ob-Y

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u