Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Trzyletni chłopczyk z Wieruszowa zmarł, bo skatowali go dorośli!

Trzyletni chłopczyk z Wieruszowa zmarł, bo skatowali go dorośli!

policja2Ta tragedia zbulwersowała mieszkańców Wieruszowa! W szpitalu w Łodzi, mimo starań lekarzy, w sobotę 30 września przed południem zmarł 3-letni chłopczyk z tego miasta! Trafił tam dzień wcześniej z licznymi obrażeniami ciała: wewnętrznymi i zewnętrznymi. Policja zatrzymała dwie osoby, które mogły mieć związek ze śmiercią dziecka. To 23-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna. Na razie policja nie zdradza - dla dobra prowadzonego śledztwa - kim byli dorośli dla chłopca.

 

Do łódzkiego szpitala chłopca przetransportowano z Wieruszowa śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego w piątek. Obrażenia były bowiem tak poważne, że lekarze z Wieruszowa obawiali się o jego życie. Akcja ratownicza w Łodzi jednak się nie udała. Dziecko w sobotę zmarło. O obrażeniach u chłopca lekarze wcześniej powiadomili policję.

- Na zlecenie i pod nadzorem prokuratora z Wielunia wyjaśniane są wszystkie okoliczności, w jaki sposób chłopiec doznał urazów ciała oraz badane są motywy i przyczyny, które mogły doprowadzić do jego śmierci. W sprawie zatrzymano dwie osoby – 23-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę. Wyjaśniamy, czy te osoby w jakikolwiek sposób przyczyniły się do powstania obrażeń. Z uwagi na dobro śledztwa, na tym etapie nie informujemy o rodzaju zależności między zatrzymanymi osobami a dzieckiem. Nie podajemy też szczegółów dotyczących urazów u dziecka – informuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

- Postępowanie prowadzone przez prokuraturę w Wieluniu będzie miało na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej śmierci, motywów i tego co doprowadziło do tak tragicznego finału - dodaje Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. - W poniedziałek będziemy mogli podać konkretne informacje, bo będą przeprowadzone dalsze czynności - zapowiada pani prokurator. Zatrzymani to najprawdopodobniej rodzice dziecka, bądź osoby, które miały bezpośredni kontakt z 3-latkiem przed zdarzeniem.

Jack

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyAnegdota teatralna o polskiej polityce

W jednym z warszawskich teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów, więc szybko podszedł do nie strażak i powiedział: - Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić!. A Jędrusik, jako Jędrusik, z wdziękiem odparła: - Odpier... się, strażaku! Ten oniemiał, strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny Jędrusik tylko Barbara Rylska. Jednak strażak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości. Krzyknął do Rylskiej: - Ja też potrafię przeklinać, ty ku...o stara! Kompletnie zdumiona pani Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: - A pan jest c...j! Przy czym strażak na posterunku też już był inny. Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju... Tę anegdotę opowiadał wielki polski aktor, Gustaw Holoubek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u