Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ławeczkę Stasia Klingera zaprojektują i wykonają artyści z Torunia. Oni wygrali konkurs

Ławeczkę Stasia Klingera zaprojektują i wykonają artyści z Torunia. Oni wygrali konkurs

laweczka_5Studio Rzeźby Maciej Jagodziński - Jagenmeer z Torunia zaprojektowało i wykona "Ławeczkę Stasia Klingera" w Zduńskiej Woli. W przesłanym na konkurs projekcie artyści uchwycili Pana Stanisława jak żywego: grającego na banjo w charakterystycznej, lekko pochylonej pozie. Ten projekt wybrała komisja powołana przez prezydenta miasta.

 

Jej członkowie oceniali: podobieństwo postaci i rysów twarzy - tu każdy z członków komisji miał możliwość przyznania maksymalnie 60 punktów, artystyczną wizję - za którą można było dać najwięcej 30 punktów oraz ergonomiczność ławki za maksymalnie 10 punktów. Ławeczka stanie na pl. Wolności. Będzie na niej napis "Stasiu Klinger" i kod QR odnoszący do strony internetowej z informacjami o zduńskowolskim artyście. Artyści z Torunia za swój projekt otrzymali łącznie od wszystkich członków komisji 914 punktów. Drugim, co do liczby przyznanych punktów był projekt P.P.H.U "Artyzm" Ewa Micek z Kielc - otrzymał ich 588, a trzecim ART SEWI Sebastian Warszawa z Białki z 537 punktami.
- Nas po prostu zachwyciła ta postać - mówi Maciej Jagodziński ze Studia Rzeźby. - Stanisław Klinger miał bardzo charakterystyczną twarz, rzeźbiarską, to też nas bardzo ujęło - dodaje. W skład komisji konkursowej weszli:
Lidia Sosnowska - Dyrektor Biura Rozwoju i Inwestycji; Przewodniczący Komisji; Piotr Płuciennik - wnioskodawca zadania do Budżetu Obywatelskiego, członek Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli, Joanna Pawłowska - członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli, Lech Kluska - Klub Turystyki Pieszej „Słoneczni", Marek Klinger - syn Stanisława Klingera, Zbigniew Woźniak - artysta, pedagog w Liceum Plastycznym im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, członek Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli, Krzysztof Dzwonnik - architekt, pedagog w Liceum Plastycznym im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, dr Marcin Mielczarek - Dziekan Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Jolanta Owczarz - architekt, Dyrektor Biura Gospodarki Przestrzennej, Krystyna Bąk - Zastępca Dyrektora Biura Rozwoju i Inwestycji, Anna Paszkiewicz-Banaś - inspektor w Biurze Promocji, Kultury, Partycypacji i Komunikacji Społecznej, Michalina Łagunionok - inspektor w Biurze Rozwoju i Inwestycji.

Podczas wyboru projektu obecnych było 10 członków komisji. O tym, że Ławeczka Stasia Klingera stanie na pl. Wolności zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu na zadania Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola na 2018 rok. Koszt jej wykonania to 82.598,40 zł.

KaMi S

Podobne:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8271-aweczka-stasia-klingera-w-zduskiej-woli-coraz-bliej
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8189-konkurs-na-projekt-aweczki-stasia-klingera-wanie-zosta-ogoszony
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4517-uczcz-pami-stanisawa-klingera-w-planach-jest-ulica-jego-imienia
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4400-wspominali-stanisawa-klingera
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4390-bd-wspomina-stanisawa-klingera
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4170-qpdzlem-piorkiem-rowerem-i-na-piechotq-zduska-wola-w-pracach-stanisawa-klingera

http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3792-odeszli-stanisaw-klinger-i-konstanty-mdry-zduska-wola-stracia-dwoch-wielkich-ludzi

https://www.youtube.com/watch?v=3NVj-MWFszA

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u